پاسخی به اظهارات اخیر خاتمی انتخابات آزاد و سالم!
سالگرد 9 دی در سراسر كشور با حضور با شكوه مردم به منظور بازخوانی فتنه برگزار شد. یكی از مطالبات كلیدی مردم مجازات سران فتنه و برخورد قاطع با فتنه انگیزان است. دادستان تهران در نماز جمعه هفته گذشته در پاسخ به این مطالبه مردمی نوید داد؛ "محاكمه قطعی است".
در حالی كه فضای كشور مملو از انزجار و تنفر از سران فتنه است برخی از نمایندگان مجلس با بی‌اعتنایی به افكار عمومی با آقای سید محمد خاتمی دیدار كردند.
خاتمی در این دیدار بی‌مهری‌های خود به مردم و نظام و انقلاب را تكرار كرده و علی‌رغم اینكه می‌خواهد تلویحا بگوید با موسوی و كروبی تفاوت دیدگاه دارد اما حرف‌های همان‌ها را به نوعی ترجمه و تحویل جمع یاد شده داده است.

خاتمی با اشاره به انتخابات آینده مجلس سه شرط را برای حضور در این انتخابات از سوی كسانی كه به زعم او افكار آنها را نمایندگی می‌كند، مطرح كرده است:
1- فراهم كردن انتخابات آزاد و سالم
2- پایبندی همگان و بخصوص مسئولان به قانون اساسی
3- آزادی زندانیان و ایجاد فضای آزاد برای احزاب و گروه‌ها
الف- آیا آقای خاتمی و دوستانشان به انتخابات آزاد و سالم اعتقاد دارند؟ انتخابات آزاد چیست؟ انتخابات سالم كدام است؟ آقای خاتمی و دوستانشان در انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری پای مداخله بیگانگان را به رقابت‌های سیاسی انتخاباتی باز كردند.
دوستان خاتمی رسما حمایت‌های خارجی و بویژه حمایت‌های رهبران دولت‌های اروپایی را پذیرفتند. خاتمی وزیر ارشاد خود را به همراه تعدادی از روزنامه‌نگارانی كه در دوران اصلاحات مشی آنها اهانت به مقدسات مردم و نظام و مقدسات دینی بود به لندن فرستاد تا حلقه "لندن" را در اتصال با حلقه "واشنگتن" برای ایجاد یك سامانه رسانه‌ای علیه ملت ایران تجهیز و تمهید كند!
آیا منظور آقای خاتمی از انتخابات آزاد این است كه او و دوستانش به راحتی سرسپردگی به اجانب را بپذیرند و حمایت‌های آنها را جلب كنند؟
آیا منظور آقای خاتمی از انتخابات آزاد این است كه اجازه دهد آمریكایی‌ها میلیون‌ها دلار بودجه در كنگره خود برای كمك به اصلاح طلبان و پیروزی آنها در انتخابات هزینه كنند و اجازه ندهند احدی در ایران به آنها اعتراض كند؟!


آیا منظور از انتخابات آزاد از دیدگاه آقای خاتمی این است كه منافقین و سلطنت طلب‌ها و ماركسیست‌ها را با "رنگ سبز" به
اصلاح طلبان داخلی وصل كنند و با دادن علامت، آنها را به عنوان پشتوانه رای خود ولو اندك به حساب آورند؟!
آیا منظور آقای خاتمی از انتخابات آزاد این است كه هر دروغ و تهمت و افترایی را به نامزد رقیب نسبت دهند و او را هزاران بار در اردوكشی‌‌های خیابانی و با اهانت به وی، "دیكتاتور" خطاب كنند؟!
آیا منظور آقای خاتمی از انتخابات آزاد این است كه اگر رای نیاوردند فرمان شورش بر جمهوریت نظام و ریختن به خیابان‌ها را صادر كنند و احدی هم جرات نكند بگوید بالای چشم شما ابروست؟!
ممكن است آقای خاتمی بگوید منظور ما از انتخابات آزاد اینها نیست.
سئوال ما این است كه پس این همه افعال زشت، ضد اسلامی، ضد اخلاقی وضد انسانی و ضد انقلاب از جانب چه كسانی در این یك سال پس از انتخابات صادر شد؟ ایشان اگر با این اعمال مخالف بودند چرا یك بار برای رد گم كنی و تبرئه خود ولو به صورت صوری این اقدامات را محكوم نكردند؟

انتخابات سالم از نظر آقای خاتمی چیست؟
قانون اساسی ساز و كار و مكانیسم آن را مشخص كرده است. چه كسانی خارج از ساز و كار قانون اساسی می‌خواهند انتخابات برگزار كنند؟ بیش از نیم میلیون نفر انسان مومن و صادق در سراسر كشور بیش از سه دهه است كه به عنوان مجری و ناظر بر انتخابات بدون كمترین چشمداشتی خدمت می‌كنند. آنها دین خود را برای دنیای دیگری نخواهند فروخت. كما اینكه در دوم خرداد 76 با آنكه هیچ كس احتمال نمی‌داد آقای خاتمی رای بیاورد همین جمعیت صادق مجری و ناظر ادای امانت كردند و خاتمی را به عنوان پیروز انتخابات اعلام كردند. طرف مقابل هم بدون كمترین اعتراض پذیرفت و حتی به منتخب ملت تبریك گفت.
اما چرا همین‌هایی كه مطالبه انتخابات آزاد و سالم را دارند نمی‌خواهند رای ملت را در انتخابات ریاست جمهوری دوره نهم و دهم به رسمیت بشناسند و آن را با بمب "دروغ تقلب" آلودند؟!
وقتی آقای خاتمی حاضر نیست سلامت اخلاقی و دینی یك جمعیت نیم میلیون نفری را در حفظ امانت رای مردم بپذیرد، وقتی آقای خاتمی حاضر نیست سلامت اخلاقی و دینی 6 فقیه شورای نگهبان و 6 حقوقدان منتخب مجلس در این شورا را به رسمیت بشناسد، وقتی آقای خاتمی حاضر نیست رای تنفیذ ولایت فقیه را كه مشروعیت نظام به آن بسته است بپذیرد و رای جناب راسموسن دبیر كل ناتو و جرج سوروس یهودی برایش حجت است، چگونه می‌توان به برگزاری یك انتخابات آزاد با حضور كسانی كه آقای خاتمی مدعی است آنها را نمایندگی می‌كند امیدوار بود؟
آقای خاتمی و دوستانش سلامت و آزاد بودن انتخابات را با مداخله بیگانگان مورد تهدید قرار داده‌اند و اكنون مدعی هستند كه انتخابات، سالم و آزاد نبوده است. این یعنی فرار به جلو، ان‌شاء‌الله روزی كه دادگاه عادلانه تشكیل شود او و دوستانش باید از خود در این زمینه دفاع كنند اكنون كه در افكار عمومی آنها محاكمه شده‌اند و پاسخی هم ندارند قطعا فردا هم پاسخی نخواهند داشت.


ب- آقای خاتمی از پایبندی به قانون اساسی به عنوان دومین شرط حضور در انتخابات یاد می‌كند.
آقای خاتمی و دوستانشان كجا به اصول قانون اساسی پایبند بودند؟ طی یك سال گذشته همپیمانان آقای خاتمی در شورش‌های خیابانی به امام خمینی(ره) خالق و مبدع قانون اساسی اهانت كردند. آنها اصل ولایت فقیه را كه ستون اصلی خیمه قانون اساسی است نفی كردند و رسما در تظاهرات شرارت آمیز عاشورای 88 "مرگ بر اصل ولایت فقیه" گفتند. آیا آقای خاتمی و دوستانش به محكمات قانون اساسی اعتقاد دارند؟ اگر آنها اعتقاد و التزام داشتند این حوادث تاسف بار كه دل شیفتگان انقلاب را در ایران و سراسر جهان به درد آورد، اتفاق می‌افتاد؟!
آیا آقای خاتمی و دوستانش نهادهای فیصله بخش در قانون اساسی برای منازعات سیاسی از جمله مسئله انتخابات را قبول دارند؟ اگر قبول داشتند كه به دروغ تقلب وساختار جعلی نهادی به نام كمیته صیانت از آرا پناه نمی‌بردند.
آقای خاتمی و دوستانش در هر انتخاباتی فرمی را امضا می‌كنند در آن فرم بر اعتقاد و التزام آنها به قانون اساسی و ولایت فقیه تاكید شده است. آنها در عمل با دست زدن به شورش خیابانی و نفی جمهوریت نظام عملا پای در وادی كلاهبرداری و فریب افكار عمومی و بر علیه نظام گام برداشته‌اند. لذا طرح مسئله پایبندی به قانون اساسی به عنوان یكی از شروط، جز یك لطیفه سیاسی و مسخره كردن مردم چیز دیگری نیست.
ج- آزادی زندانیان و ایجاد فضای آزاد برای احزاب و گروه‌ها نیز سومین شرط‌ آقای خاتمی است.
نظام تاكنون با صبوری بحران صوری پدید آمده پس از اعلام نتایج انتخابات را مدیریت كرده و با دیده عفو و اغماض با مسئله برخورد كرده است. به حكم همه مراجع و فقها دعوت و حضور در شورش‌های خیابانی علیه نظام و انقلاب در حكم محاربه محسوب می‌شود. اما نظام با تسامح برخورد كرد و اصل را بر این گذاشت كه اینها فریب خورده هستند و تمام سعی خود را برای پرهیز از افراط و تفریط اعمال نمود.


آقای خاتمی به عنوان رئیس مجمع روحانیون مبارز روز 30 خرداد 88 روز قیام منافقین و سالروز اعلام جنگ مسلحانه منافقین را در سال 60، به عنوان روز راهپیمایی اعتراض آمیز علیه اعلام نتایج انتخابات برگزید.
دوستان آقای خاتمی در 26 خرداد، 30 خرداد و دیگر تجمعات غیرقانونی به مغازه‌های مردم حمله كردند. به یك پایگاه بسیج در همان روز حمله كردند و ده‌ها نفر را در شورش بر جمهوریت نظام و اسلامیت نظام كشته و زخمی نمودند.
در این حوادث تعداد زیادی بهائی، سلطنت طلب و منافق دستگیر شدند‌. برخی از دستگیر شدگان تبعه خارجی و یا از وابستگان به سفارتخانه‌های خارجی از جمله انگلیس می‌باشند. به چه دلیل این افراد به عنوان شرط حضور آقای خاتمی و دوستانشان در انتخابات آینده باید آزاد شوند؟
آقای خاتمی باید به عنوان مسبب و آمر اغتشاشات یك سال گذشته خود به عنوان مطالبه مردم در قیام تاریخی 9 دی و 22 بهمن 88 محاكمه شود. آن وقت چه طور جرات می‌كند بیاید و خواستار آزادی زندانیان شود؟!
آقای خاتمی می‌گوید؛ "با این كارها [یعنی ادامه زندانی بودن محاربان با نظام] بخش مهمی از جامعه به دامن كسانی می‌افتد كه اصل نظام را قبول ندارند."
اولا: آیا این تعداد اندك در زندان بخش مهمی از جامعه هستند؟
ثانیا: اگر اینها نظام را قبول داشتند مرتكب این همه جرم نمی‌شدند كه به زندان بیفتند.


آقای خاتمی می‌گوید: "بگذارید فضای كشور فضای مودت و همگرایی و نقد باشد."
سئوال این است كه چه كسانی فضای مودت و همگرایی و نقد را به سوی شورش‌های خیابانی هدایت كردند؟ چه كسانی مرتكب اعمال ننگینی در شورش‌های خیابانی شدند كه اوباما و نتانیاهو به وجد آمده و گفتند: "[اینها بخوانید اصلاح طلبان] به نمایندگی از ما در تهران می‌جنگند."
آقای خاتمی و دوستانش به نمایندگی از آمریكا و رژیم صهیونیستی و دولت مكار انگلیس بیش از  یك سال است كه به نظام و مردم چنگ و دندان نشان می‌دهند، حالا پس از یك سال آمده است می‌گوید؛ به سمت "مودت" و "همگرایی" برویم!
كدام مودت و همگرایی؟ مودت و همگرایی با آمریكا و اسرائیل یا با مردم و نظام؟ اگر منظور شما مردم و نظام است چرا آتش بس اعلام نمی‌كنید و همچنان بر طبل جنگ می‌كوبید؟
سخن آخر اینكه چه كسی از شما دعوت كرده است كه دوباره به صحنه سیاسی كشور برگردید. در راهپیمایی 9 دی و 22 بهمن پارسال از طرف مردم چنین دعوتی صورت نگرفته است. امسال نیز مردم جز لعن و نفرین بر آن جنایات و تبهكاری‌ها چیز دیگری نگفتند. مردم به علامت احترام به نظام و قانون تاكنون علیه باند تبهكار فتنه اقدامی نكرده‌اند.
انتظار مردم این است كه نهادهای قانونی در انتخابات آینده با كارنامه زشتی كه از شما و دوستانتان به جای مانده است اجازه ندهند دوباره در انتخابات و مراجعه به آرای عمومی و رقابت‌های سیاسی پای مداخله قدرت‌های خارجی باز شود. مسئولان باید به مّر قانون عمل  كنند و برگزاری انتخابات آزاد و سالم را آن چنان كه قانون اساسی گفته تضمین كنند نه آن چنان كه راسموسن دبیر كل ناتو و جرج سوروس یهودی دیكته می‌كنند.


» 5ماه حبس،3 سال تبعید و 2 میلیون جریمه بدل از شلاق، جریمه مخالفت با علی محمد دستغیب!
 
حجت الاسلام ولدان، رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه شیراز که از روحانیون انقلابی و ارزشی می باشند طی حکمی غیر منتظره توسط دادگاه ویژه روحانیت شیراز به 5 ماه حبس و 2 میلیون جریمه بدل از شلاق و همچنین 3 سال تبعید از آن استان محکوم گشته اند. به گزارش کلمه، چندی است که نامهربانی های دستگاه های گوناگون کشور علی الخصوص قوه محترم قضائیه دامن گیر نیروهای فعال و وفادار به انقلاب در شهر های مختلف کشور شده است، نیروهایی که بدون هیچ چشم داشتی به پست ها و مقام ها خالصانه در راه آرمانهای امام و منویات رهبری قدم بر می دارند.

بنابر اخبار رسیده حجت الاسلام ولدان، رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه شیراز که از روحانیون انقلابی و ارزشی می باشند طی حکمی غیر منتظره توسط دادگاه ویژه روحانیت شیراز به 5 ماه حبس و 2 میلیون جریمه بدل از شلاق و همچنین 3 سال تبعید از آن استان محکوم گشته اند.

قابل توجه است که محکومیت حجت الاسلام ولدان به دلیل دفاع از حریم ولایت در مخالفت با علی محمد دستغیب و پاسخ به شبهات مطرح شده از طرف معاندین شیراز می باشد و ایشان از مجروحین و آسیب دیدگان حادثه مسجد قبای شیراز نیز می باشند.

شایان ذکر است است كه دادگاه ویژه روحانیت شیراز چندی پیش در پی اعتراض و فریاد عدالت خواهی طلبه سیرجانی در اقدامی عجیب و خلاف منویات مقام معظم رهبری (حفظه الله) حجت الاسلام جهانشاهی یا همان طلبه سیرجانی را به سه ماه و یك روز حبس قطعی محكوم كرد.

و همچنین به دنبال شکایت مهدی هاشمی رفسنجانی از مدیرمسئول روزنامه ایران بابت انتشار بیانیه 220 تشکل دانشجویی،؛ شعبه 76 دادگاه كیفری استان تهران ، كاوه اشتهاردی مدیرمسئول روزنامه ایران را به تحمل شش ماه حبس تعزیری بابت افترا و 10 ضربه شلاق بابت نشر اكاذیب محكوم كرد

 


» زنـــدان عسگری در اسرائیل + عکس
 تاریخ 27 دسامبر 2010 میلادی، روزنامه‌های اسرائیلی هاآرتص و یدیعوت آحارونوت با درج خبری بر روی وب‌گاه‌های خود، به نقل از یکی از نزدیکان ایهود باراک(وزیر جنگ رژیم صهیونیستی) مدعی شدند که علیرضا عسگری معاون وزات دفاع جمهوری اسلامی در دولت خاتمی ، در سلول‌ خود در زندان آیالون واقع در خاک فلسطین اشغالی به قتل رسیده است. البته این خبر بعد از مدت کوتاهی ناپدید گردید!

زندان ایالون ، یکی از 34 زندان و بازداشتگاه آشکار رژیم صهیونیستی می باشد. این زندان که با نام « زندان قدیمی رمله» نیز معروف است ، در نزدیکی شهرهای «رمله» و «لود» قرار دارد. این زندان که سابقه تاسیس آن به دوران قیومیت انگلستان بر فلسطین(1920 الی 1947) می رسد ، محل نگهداری محکومین به اعدام و محکومین به زندانی های بلند مدت است. دولت انگلستان این زندان را برای سرکوب انقلاب بزرگ فلسطین در سال 1936 تاسیس کرد که دارای قلاعی مخوف و مستحکم می باشد.

 

محل زندان ایالون در خاک فلسطین اشغالی

نمایی از زندان ایالون که صهیونیست ها مدعی شدند علی رضا عسکری در آن به قتل رسیده

نمایی از زندان ایالون که صهیونیست ها مدعی شدند علی رضا عسکری در آن به قتل رسیده

نمایی از زندان ایالون که صهیونیست ها مدعی شدند علی رضا عسکری در آن به قتل رسیده» مسئولیت های 18 گانه جاسبی!
میثم رشیدی مهرآبادی در جدیدترین مطلب وبلاگ خود نوشت: در سایت رسمی جاسبی، نکته مهمی که جلب توجه می کند، لینک مسئولیتهاست. در این لینک، مسئولیتهای متعدد او که تاکنون ادامه دارد مشخص شده که عبارتند از:
1- رئیس دانشگاه آزاد اسلامی از سال 1361 تاکنون
2- عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی (منتصب از سوی بنیانگذار جمهوری اسلامی، از سال 1367 تاکنون
3- دبیر دوم شورای عالی انقلاب فرهنگی، از سال 1368 تاکنون
4- عضو کمیسیون مشترک و کمیسیون معین شورای عالی انقلاب فرهنگی، از سال 1368 تاکنون
5- عضو شورای موسس دانشگاه آزاد اسلامی از سال 1361 تاکنون
6- عضو و رئیس هیات ممیزه دانشگاه آزاد اسلامی از سال 1371 تاکنون
7- عضو هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی از سال 1361 تاکنون
8- رئیس کمیسیون برنامه ریزی در بخش آموزش و تحقیقات غیر دولتی، برنامه دوم پنجساله توسعه اقتصادی و اجتماعی از سال 1371 تاکنون
9- صاحب امتیاز خبرنامه دانشگاه آزاد اسلامی از سال 1369 تاکنون
10- صاحب امتیاز نشریه اقتصاد و مدیریت دانشگاه آزاد اسلامی از سال 1368 تاکنون
11- صاحب امتیاز روزنامه آفرینش از سال 1370 تاکنون
12- عضو افتخاری انجمن مدیران صنایع از 1372 تاکنون
13- عضو شورای عالی جوانان از 1372 تاکنون
14- عضو هیات علمی دانشگاه علم و صنعت ایران از 1345 تاکنون
15- عضو ستاد مرکزی اقامه نماز در دانشگاهها از 1373 تاکنون
16- عضو شورای اجرایی اتحادیه دانشگاههای جهان اسلام از سال 1377 تاکنون
17- رئیس شورای اجرایی اتحادیه دانشگاههای جهان اسلام از سال 1380 تاکنون
18- عضو شورای اجرایی انجمن دانشگاههای جهان از تیر ماه 1380 تاکنون
این مرد 66 ساله باز هم بنا ندارد جایش را به جوان ترها بدهد. گمان می کنم او در داشتن مسئولیت های همزمان رکورد غیر قابل رقابتی دارد!


» همه ماركسیست ها وابسته بودند غیر از ما كه... آمریكایی از آب درآمدیم
همه ماركسیست ها وابسته بودند غیر از ما كه... آمریكایی از آب درآمدیم

یك چپ آمریكایی اذعان كرد گروهك های ماركسیستی اوایل انقلاب عمدتا وابسته به خارج بوده اند.
علی كشتگر سخنگوی گروهك منحله فدائیان خلق در گفت وگو با بی بی سی بدون آن كه به وابستگی امروز خود و دیگر سران این گروهك به آمریكا و انگلیس بپردازد، به سوابق ماركسیست ها پرداخته و گفت: تشكیل فدائیان خلق به خاطر لزوم شكل گیری یك چپ مستقل بود. حزب توده مستقل نبود و در واقع از منافع شوروی در ایران حمایت می كرد. حزب توده در بین مردم اعتبار نداشت و از یك قدرت خارجی دنباله روی می كرد. ما در سازمان فدائیان خلق می گفتیم باید با احزاب كمونیستی دیگر كشورها و حزب كمونیست شوروی مرزبندی داشته باشیم. من و آقای كیانوری و نگهدار جلسه گذاشتیم. من گفتم به اتحاد شوروی چه مربوط كه در امور ایران دخالت می كند. كیانوری گفت برویم، صحبت كردن فایده ندارد، این باد در دماغش است.
وی همچنین اذعان كرده است: ما پس از حوادث دهه 60 به خارج كشور آمدیم، بعد از آن كه سازمان شكست های زیادی خورد و بخش مهمی از تشكیلات ما متلاشی شد، بعضی دوستان پیشنهاد كردند برای ادامه كار سازمان از عراق ]صدام[ كمك بگیریم. اما من راهم را جدا كردم به عنوان مبارز دموكراسی و حقوق بشر و حاضر به همكاری با آنها نشدم. من الان طرفدار سوسیال دموكراسی هستم.
كشتگر كه در گفت وگو با بی بی سی دستبند سبز به خود بسته بود، گفت: ما الان با حكومتی در ایران روبرو هستیم كه فكر شیعه از نوع مهدویت را با ناسیونالیسم ایرانی به هم آمیخته است. مخالفان هم اعم از این كه در انتخابات شركت كردند یا تحریم كردند و با این نظام هرگز همراهی نداشتند همه اینها در جنبش سبز شركت كردند از گرایش های چپ تا گرایش های راست و میانی.
خاطرنشان می شود كشتگر خود از همكاران سایت بدنام و آمریكایی گویانیوز- سایتی كه علنا برای سازمان سیا مزدور و جاسوس استخدام می كند- است. رفیق او فرخ نگهدار رئیس گروهك فدائیان خلق نیز هم اكنون در لندن اقامت دارد و با حلقه مهاجرانی- كدیور همكاری می كند. بنابراین گروهك فدائیان خلق همچنان كه آقای كشتگر می گوید پاك پاك است! درست مانند اوایل انقلاب كه رو به قبله ماركسیست ها داشت، با این تفاوت كه امروز سر به آستان كاپیتالیست ها در آمریكا و انگلیس می ساید، شاهدش نیز آنتن نشینی گاه و بیگاه رفیق نگهدار و رفیق كشتگر در شبكه دولتی بی بی سی انگلیس!


» محاكمه سران فتنه مانند كودتاچیان باشد
رئیس كمیته دفاعی مجلس گفت: سران فتنه مانند كودتاچیان هستند و باید با آنها برخورد شود و نباید هیچ كوتاهی و اغماضی صورت گیرد. کلمه به نقل از فارس از كرمان، غلامرضا كرمی شامگاه شنبه در جمع مدیران خبرگزاری‌ها و مطبوعات ارزشی استان كرمان با اشاره به دستگیری برادر عبدالمالك ریگی در پاكستان اظهار داشت: این خبر را مسئولان كشور پاكستان اعلام كردند و اینكه این همان شخص است، یا خیر، خبر 100 درصد و قابل اعتمادی نیست.
وی در پاسخ به علت تغییر وزیر امور خارجه افزود: از این موضوع دو هفته می‌گذرد و من شخصا این تغییر را طبق قانون از حقوق رئیس‌ جمهور می‌دانم و بر اساس قانون اختیاراتی دارد كه می‌تواند این تغییرات را انجام دهد.
نماینده مردم كرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینكه در كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با وزیر خارجه سابق كشورمان سفرهای زیادی را داشته است، تصریح كرد: متكی فردی اصولگرا و خردمندی است و شخصا از نوع برخورد با وی در داخل و خارج از كشور راضی نیستم و این برخوردها قابل تأیید نیست.
وی با مثبت ارزیابی كردن وضعیت كمی نشریات اصولگرای استان كرمان بیان داشت: از نظر تعداد افزایش خوبی در این زمینه صورت گرفته و جا دارد از مدیركل سابق و كنونی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تقدیر شود.
كرمی با اشاره به اینكه با تشكیل جلسات فصلی با خبرگزاری‌ها و مطبوعات اصولگرای استان مخالفتی ندارم، تصریح كرد: این پیشنهاد خوبی است و ارتباطات ما باید بیشتر و فعال‌تر شود و مطبوعات و رسانه‌ها می‌توانند، اخبار ما را پیگیری كنند.
وی گفت: در ارتباط با توجه به همه مطبوعات در راستای چاپ اخبار نمایندگان استان در نشریات مختلف، پیگیری‌های لازم را از طریق روابط‌ عمومی مجلس انجام می‌دهم.
كرمی افزود: بحث هزینه بالای مطبوعات به دلیل اجرای قانون هدفمندی یارنه‌ها را از طریق وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و كمیسیون مربوطه در مجلس پیگیری می‌كنیم تا به راهكاری دست پیدا كنیم.
رئیس كمیته دفاعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینكه محاكمه سران فتنه به عنوان خواسته عمومی عامه مردم مطرح است، اظهار داشت: نظام ظرفیت مدیریت جریان مقابله با فتنه 88 را داشت و من شخصا معتقد هستم كه مدیریت عالی و خوبی انجام شد و در رأس همه مقام معظم رهبری تدابیر خوبی داشتند.
كرمی تصریح كرد: در بحث سران فتنه باید فرصت مناسبی ایجاد شود و عملا محاكمه آنها در افكار مردم حاصل و آنها در زندان افكار مردم محبوس هستند.
وی گفت: سران فتنه مانند كودتاچیان هستند و باید با آنها برخورد شود و نباید هیچ كوتاهی و اغماضی صورت گیرد.
نماینده مردم كرمان و راور در مجلس در زمینه فاضلاب ماهان بیان داشت: مطالعات لازم انجام شده و كار اجرایی آن به زودی آغاز می‌شود و همچنین باند دوم ورودی هفت باغ و ماهان را شخصا پیگیری كردم و مقرر شده است كه عملیات اجرایی آن به زودی آغاز شود.
كرمی با اشاره به اینكه جمعیت زندان كرمان زیاد است، گفت: پیگیری می‌كنیم، اردوگاهی كه در منطقه كبوترخان است، تكمیل و تجهیز شود.
وی خاطرنشان كرد: در بحث ریزش معدن هجدك راور راهكارهای مختلفی مطرح است كه از میان آنها بهترین آن انتخاب شد و این مهم در حال پیگیری است تا به معدنچیان گرفتار در معدن دست پیدا كنند.
كرمی افزود: باید به خانواده این معدنچیان و دیگر قربانیان معادن رسیدگی شود.
در این جلسه احمد سعیدی مدیركل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان كرمان نیز با اشاره به وضعیت مطبوعات در استان كرمان اظهار داشت: از حیث كمی وضعیت رسانه‌های مكتوب استان كرمان از همه استان‌ها بالاتر و بهتر است.
وی افزود: اخذ چند مجوز نشریه دیگر برای برخی حوزه‌ها و شهرستان‌ها كه در این زمینه ضعیف هستند، پیگیری می‌شود.
سعیدی با اشاره به فتنه سال گذشته در كشور تصریح كرد: سردار كرمی، نماینده مردم كرمان و راور در مجلس شورای اسلامی پیشقراول دفع فتنه در مجلس بود و همچنین آیت‌الله جعفری در كرمان با بیانات خود سبب بصیرت بخشی مردم شد.
وی با بیان اینكه دو سال از تعطیلی خانه مطبوعات كرمان می‌گذرد، خاطرنشان كرد: وزارت فرهنگو ارشاد اسلامی آیین‌نامه خانه مطبوعات را تغییر داده است.
سعیدی گفت: خانه مطبوعات می‌تواند بستری برای حضور پررنگ‌تر مطبوعات و خبرگزاری‌ها در سطح استان باشد و ما به دنبال این هستیم كه این زمینه و بستر را هر چه زودتر فراهم كنیم.
در این جلسه مدیران و نمایندگان مطبوعات و خبرگزاری‌های ارزشی استان به بحث و تبادل نظر در راستای ارتقای وضعیت خبر و اطلاع‌رسانی با نماینده مردم كرمان و راور در مجلس و مدیركل فرهنگ و ارشاد اسلامی پرداختند.