عزت‌الله سحابی فرزند مرحوم یدالله سحابی از فعالان سیاسی ملی-مذهبی روز گذشته دچار سكته مغزی شد.

نزدیكان و خانواده سحابی اعلام كردند كه مهندس سحابی روز شنبه پس از سكته و برای درآوردن لخته خون از مغز برای دومین بار طی چند روز اخیر تحت عمل جراحی قرار گرفته است.

مهندس سحابی هم اكنون در بخش ای سی یو بیمارستان بستری بوده و حال عمومی مساعدی ندارد.

عزت‌الله سحابی نخستین رییس سازمان برنامه و بودجه جمهوری اسلامی ایران در دوره دولت موقت مهندس بازرگان و از نمایندگان نخستین دوره مجلس پس از انقلاب است.


 

تغییر در سازمان سیا آغاز دور جدید اقدامات ضد ایرانی
  رئیس جمهور آمریکا در دور جدید تغییرات خود اقدام به بزرگترین جا به جایی در تیم نظامی و امنیتی کابینه خود کرده است که با توجه به بیداری اسلامی در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا و نزدیک شدن به زمان خروج سربازان آمریکا یی از عراق همه تحلیل گران احتمال تغییراتی را در تیم کاخ سفید پیشبینی می کردند .

پیش از این نیز رابرت گیتس وزیر دفاع آمریکا سخن رفتن از پنتاگون را علام کرده بود و اوباما به فکر جایگزین مناسبی برای او بود بهترین شخص که در این شرایط دشوار می تواند بر صندلی این وزارت خانه قرار بگیرد لئون پانتا رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) می باشد تا با داشتن تجربه امنیتی و اطلاعاتی خود هدایت نیروهای آمریکا را در افغانستان و عراق بر دست بگیرد و شاید بتواند با فشار بر مقامات عراقی زمینه تمدید حضور نیروهای این کشور را برای چندین سال دیگر بدست آورد .
اوباما برای ریاست سازمان سیا ژنرال دیوید پترائوس را بهترین گزینه در حال حاضر می داند به دلیل فرماندهی این فرد در دو جنگ عراق و افغانستان و آشنایی نسبتا خوبی که به منطقه حساس خاورمیانه در طی زمان خدمت در این بخش بدست آورده است می تواند برنامه های کاخ سفید را به راحتی در منطقه اجراء کند به صورتی که حتی قبل از تکیه زدن بر صندلی سازمان سیا طرحی را برای سرکوب مردم بحرین به رژیم آل خلیفه ارسال نموده است و این اقدام از برنامه ریزی کامل در تغییرات در کاخ سفید حکایت دارد.
با نزدیک شدن به زمان انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا اوباما برای پیروزی مجدد نیاز به یک پیروزی چشمگیر دارد و با توجه به شکست های برنامه های اقتصادی دموکرات های حاکم بر کاخ سفید در مهار بحران اقتصادی این کشور جمهوری خواهان با تمام توان وارد میدان نبرد های انتخاباتی شده اند تا دموکراتها را از کاخ سفید همانند مجلس نمایندگان بیرون نمایند و در این میان تنها راهی که برای اوباما باقی مانده است راضی نگاه داشتن کارتل های نفتی و صنایع نظامی می باشد که این امر فقط در صورتی امکان دارد : اولین گام بتواند قیمت نفت خام را پایین نگاه دارد تا با این کار به اقتصاد نیمه جان آمریکا روح جدیدی دمیده شود و صنایع داخلی این کشور را که نیز فشار ناشی از بحران اقتصادی تا مرز ورشکستگی رفته است نجات بدهد در این صورت خواهد توانست تا حدی شاخص های اقتصادی را مثبت یا حداقل برای مدتی ثابت نگاه دارد .
دومین گام این خواهد بود که صنایع نظامی را فعال نگاه دارد، به دلیل اینکه از هر 10 فرد آمریکایی 1 نفر در صنایع نظامی مشغول به کار می باشند برای همین یکی از اولویت های تمامی روسای جمهور آمریکا فعال نگاه داشتن بخش نظامی و امنیتی این کشور بوده و خواهد بود و تنها راه برای حیات آمریکا و این بخش وجود درگیری و جنگ در نقاط گوناگون جهان برای فروش این تسلیحات می باشد و امروز با درگیر بودن مستقیم آمریکا و چندین کشور اروپایی در عراق و افغانستان مقامات آمریکای به راحتی این بازار ها را برای فروش تجهیزات و تسلیحاتی نظامی از دست نخواهند داد و با توجه به درگیرشدن کشورهای اروپایی (ناتو) و آمریکا در لیبی بهترین زمان برای فروش تسلیحاتی نظامی آمریکا یی به هر دو طرف درگیری ها می باشد مقامات آمریکا یی به خوبی می دانند شلیگ هر یک از موشک های کروز به سمت لیبی باعث اشتغال برای حداقل 100 آمریکایی خواهد بود و در شرایط بحران اقتصادی یک جنگ محدود در یک منطقه دور از خاک آمریکا یعنی سرازیر شدن خون تازه به رگ های صنایع آمریکا خواهد بود.
یکی دیگر از دلایل انتخاب دیوید پترائوس به عنوان رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) شناخت و فعایت وی درباره جمهوری اسلامی ایران می باشد این ژنرال با تجربه که در عراق با گروهک های ضد نظام جمهوری اسلامی ایران مذاکرات گسترده ای را با هدف نا امن کردن مناطق غربی کشور انجام داده است و به دستور مستقیم او نیروهای آمریکایی اقدام به آموزش این تروریست ها برای انجام حملات تروریستی در غرب کشوراقدام کردند و با همایت مستقیم نیروهای بیگانه گروهک های پژواک و منافقین به اقدامات گسترده بر ضد نظام جمهوری اسلامی دست زده اند . این ژنرال آمریکایی با انجام مذاکراتی با نیروهای سپاه طّیبه پاکستان برای انجام عملیات هایی در عمق ایران بر ضد صنایع حساس انجام دهند که نمونه این اقدامات خراب کاری در بعضی خطوط انتقال گاز و نفت در نقاط مختلف کشور دست زده اند.
بعد از انتقال ژنرال پترائوس به افغانستان به عنوان فرمانده نیروهای نظامی آمریکا و ناتو در افغانستان تیمی از نیروهای امریکایی به صورت ویژه مسئول حمایت از بازماندهگان گروه تروریستی ریگی را بر عهده گرفتند که زیر نظر مستقیم ژنرال فعالیت میکردند و آخرین اقدام این فرد همکاری و مدیریت بخشی از برنامه ویروس اسکای نت با هدف ضربه زدن به برنامه غنی سازی هسته ای جمهوری اسلامی ایران بوده که با همکاری سازمان جاسوسی رژیم صهیونیستی موساد و شرکت زیمنس آلمان طراحی شود بود که با هوشیاری دانشمندان جوان ایران زمین این تیر دشمن نیز به سنگ نشست . مقامات کاخ سفید امروز به این نتیجه رسیده اند که بهترین فرد برای ریاست سازمان سیا ژنرال دیوید پترائوس می باشد تا بتواند برنامه های کاخ سفید را بر ضد ایران و دیگر کشور های هدف اجراء نماید و باید در آینده نزدیک منتظر اقدامات ژنرال با تجربه برای ضربه زدن به انقلاب اسلامی ایران بود.


 

توهین مفتی سعودی به امام زمان(عج)
مفتی سعودی در خطبه های نماز جمعه شهر ریاض، ضمن حمله شدید به شیعیان، وجود امام زمان (عج) را دروغی بزرگ دانست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبری العالم،"شیخ عبدالعزیز آل الشیخ" مفتی و رئیس کمیته علمای ارشد عربستان سعودی، در خطبه های نماز جمعه شهر ریاض، وجود امام زمان(عج) را دروغی بزرگ توصیف کرد و گفت: کسانی که اعتقاد دارند امام غایبی وجود دارد که با ظهور خود اوضاع را تصحیح و احکام شرعی جدیدی را برپا می کند دروغگو و مغالطه گر هستند، اینان باید بدانند دین ما دین کاملی است و پیامبر اکرم(ص) ، همه رسالت را به طور کامل تبیلغ کرد و اسلام دیگر نیازی به اضافه چیزی ندارد.

به نوشته پایگاه اینترنتی التوافق مفتی عربستان افزود: کسانی که ادعا می کنند دین دارای نقص است و شخصیت های خیالی غایب به تصحیح آن خواهند پرداخت دروغگو هستند و راه آنان سراسر کذب، افترا و گمراهی و به دور از صراط مستقیم است.

شیخ آل الشیخ به هجمه شدید علیه شیعیان پرداخت و تصریح کرد: همه مسلمانان، دوست دار پیامبر(ص) و خاندانش هستند و کسانی که خود را عاشق اهل بیت(ع) جلوه داده و عقایدشان را مرتبط با آنان می دانند دروغگویانی هستند که در پی باطلند و سعی می کنند تا فساد را در میان امت ترویج داده و خون مسلمانان را جاری سازند. اهل بیت(ع) هیچ رابطه ای با اینان ندارند و مسلمانان باید نسبت به این فتنه گران هوشیار باشند.

مفتی عربستان بدون ارائه هیچ شاهدی بر سخنان کذبش، مدعی شد: پیروان این مذهب گمراه، شریعت اسلامی را منحصر به گذشته می دانند و اعتقاد دارند که احکام شرعی در زمان کنونی کاربردی ندارند و امت نیازمند نظم جدیدی در شریعت است.

وی که به شدت تلاش می کرد شیعیان را معتقد به وجود نقص در دین جلوه دهد، تاکید کرد: این افراد اعتقاد دارند که آموزه های مرتبط با اسلام و عقایدی که امت اسلامی دنبال می کند از منابع تروریسم هستند، در حالی که امتی که بر پایه اخلاق و آموزه های دینی پرورش می یابد از تروریسم و فتنه کاملا به دور است، زیرا دین اسلام، مردم را بر اساس وحدت کلمه، اخلاص، صداقت و همکاری متقابل پرورش می دهد و کسی که ادعا می کند شیوه های اسلامی، منبع فساد و تروریسم است سخت در اشتباه بوده و از بصیرت به دور است.

سخنان بزرگ ترین مرجع دینی وهابی ها در حالی صادر شده است که همه مسلمانان اعم از شیعه و سنی بر وجود امام زمان(عج) اتفاق نظر دارند و تنها اختلاف آنان در این است که شیعیان معتقد به غیبت این امام هستند، ولی اهل سنت اعتقاد دارند که امام زمان هنوز به دنیا نیامده است.اظهارات مفتی عربستان نشان می دهد که وهابیت به هیچ وجه با عقاید شیعیان آشنایی ندارند و تنها هم و غم آنان، سرکوب پیروان اهل بیت(ع) است.

وهابی ها که تلاش می کنند خود را به اهل سنت نسبت دهند از زمان تاسیس تا عصر حاضر به دشمنی شدید با شیعیان پرداخته اند که می توان از کشتار شیعیان در عراق، پاکستان، هند و سایر کشورهای اسلامی، اشغال نظامی بحرین و کشتار شهروندان بی گناه این کشور، تخریب مساجد و حسینیه های شیعه به عنوان نمونه های برجسته از این کینه و نفرت در حال حاضر یاد کرد.


 

امروز تمام نقشه های دشمنان را نقش بر آب می کنم
دکتر محمود احمدی نژاد رئیس جمهور صبح امروز در دیدار عزت الله ضرغامی رئیس رسانه ملی با اشاره به شایعه های رخ داده در هفته گذشته گفت : مطالب مستندی درباره خرسندی دشمنان وسناریوهای خباثت آمیزرسانه های بیگانه وجریانهای معاند وضد انقلاب از حضور نیافتن رئیس جمهور در چند جلسه هیات وزیران مطرح شده است  و من در نظر دارم در سخنان امروز خود در هیات وزیران تمام نقشه های دشمنان اسلام وانقلاب را نقش بر آب کنم ونشان خواهم داد که دشمنان ملت ایران از درک رابطه پدر وفرزندی رهبر انقلاب ورئیس جمهور عاجز وناتوانند وهمچون گذشته آب در هاون می کوبند .

همچنین رئیس جمهور با اشاره به اینکه در جلسه هیئت وزیران در بعد از ظهر امروزحتما حضور می یابد اضافه کرد : من جانم را برای ولایت گذاشتم و اعتقاداتم به ولایت فقیه قوی‌تر از گذشته شده است.

پس از غیبت یک هفته ای رئیس جمهور در جلسات هیئت دولت و برگزاری این جلسات به ریاست محمدرضا رحیمی معاون اول رئیس جمهور جلسه امشب هیئت دولت با حضور تمامی وزرای کابینه به ریاست شخص رئیس جمهور برگزار می شود . رئیس جمهور امشب با حضور خود در کابینه به یک هفته شایعه سازی های رسانه های بیگانه پایان خواهد داد و باز هم با قدرت به کار و تلاش شبانه روزی در راستای فرامین رهبری خواهد پرداخت .

یک منبع آگاه نزدیک به رئیس جمهور در این زمینه به خبر نگار ما گفت رئیس جمهور امشب در هیئت وزیران با بررسی روال کاری دستگاه های اجرایی در سال جاری روند تصویب بودجه و اختصاص ردیف دستگاه های اجرایی را بررسی می کند و سپس با حضور در جمع خبرنگاران به سوالات آنان پاسخ خواهد داد و باز هم مثل گذشته مردم را به اطاعت از رهبری و داشتن اتحاد دعوت خواهد کرد .

گفتنی است از یک هفته گذشته رسانه های بیگانه با شانتاژ تبلیغاتی سعی داشتند موضوع رفتن وزیر اطلاعات از این وزاتخانه و بازگشت وی با دستور رهبر معظم انقلاب را به نوعی ایجاد حاکمیت دوگانه در مسیر انقلاب نشان دهند و حضور نیافتن رئیس جمهور در این جلسات را به این موضوع نسبت دهند که با روشنگری های رهبری گرانقدر در این کار خود ناکام ماندند . همچنین شب گذشته نیز محمود احمدی نژاد در دیدار جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه جانم را برای ولایت گذاشته ام گفت که اعتقادم به ولایت فقیه از قبل بیشتر شده است . 

شبکه ای که برای من و تو نیست!

هنوز از شگفتی و یا به عبارت بهتر تأسف جذب مخاطب شبکه‏ی «فارسی وان» درنیامده بودیم که چشممان به جمال طفلی نوظهور از دامان استعمار پیر روشن شد. شبکه‏ای به نام «من و تو» و به کام همان که روز و شبش و تمام و دل‏مشغولیش استحاله‏ی فکر من و توست...

 شبکه‏ی تلویزیونی «من و تو »، از 28 اکتبر مقارن با 6 آبان 1389 برنامه‏های خود را بر روی ماهواره‏ی هاتبرد شروع و با ارایه برنامه‏های تفریحی و سرگرمی با جهت‏گیری خلاف شئونات اخلاقی و بومی مردم ایران عملاً مکمل شبکه‏هایی همچون «فارسی وان» است. این شبکه متعلق به شرکت تلویزیونی مرجان است و از بریتانیا پخش می‏شود.

نکته‏ی ابتدایی انتخاب اسم برای این شبکه است، دست‏اندرکاران آن با انتخاب اسم «من و تو» عملاً خواستار تعامل و ارتباط با مردم ایران هستند و سیاست خود را پخش فیلم، سریال، اخبار و گزارش‏های متنوع قرار داده‏اند.

باید دقت داشت که مخاطب هدف این شبکه، «مادران و زنان» جامعه‏ی ایران است و در این راستا سعی شده با چاشنی‏هایی از جمله آشپزی، طنز و حتی رقص به جذب مخاطب هدف خود بپردازند. استفاده از خوانندگان خارج‏نشین و کپی‏برداری از برنامه‏های شبکه‏های انگلستان دیگر استراتژی این شبکه است.

این شبکه با رویکردی کاملاً ضد ایرانی حتی در تیتر یک اخبار سایت خود، خبری را با عنوان «پشتیبانی جمهوری‏خواهان از حمله نظامی به ایران» آورده که کاملا دست‏های چدنی از پشت دستکش مخملین آن را هویدا می‏کند.

اگرچه سایر بخش‏های این شبکه رویکردی سرگرم کننده دارند، اما اهداف آن کاملاً مغایر با فلسفه‏ی نظام اسلامی که توجه به تعالی زندگی انسان بر اساس تعلیمات دین مبین اسلام است می‏باشد و دقیقاً رویکردی اومانیستی و مادی‏محور را دنبال می‏کند.

نکته‏ی آخر این که رویکرد شبکه‏ی «من و تو1» را علیرغم همه‏ی تحلیل‏ها باید در جایی دیگر جستجو کرد. جایی که سال‏هاست، فیلم‏های سینمایی درصدد هستند آن را به جامعه ایرانی تزریق کنند و آن نیز القای سبک زندگی غربی است که در محتوای تمام برنامه‏های این شبکه مشاهده می‏شود؛ البته به نظر هدف اصلی این شبکه می‏باشد. تغییر رفتار و سبک زندگی و الگوی رفتاری که بیشتر زنان جامعه ایرانی را هدف قرار داده و نشان می‏دهد که هدف‏‏گزاری مسؤولان این شبکه کدام قشر از جامعه ایرانی را نشانه گرفته است.

* مدیر شبکه‏ی «من‌ و تو1»

عمده برنامه‏های این شبکه به تهیه‏کنندگی مرجان عباسی و کیوان عباسی پخش می‏شود. کیوان عباسی پیش از این مدیر و پایه‏گذار سایت اینترنتی «ببین تی‏وی» با سرمایه‏گذاری یک آمریکایی، در ماه ژوییه 2006(م) بود که در زمینه پخش ویدیو و فیلم‏های کوتاه که معمولاً به ایران مربوط بود. وی سابقه همکاری با تلویزیون‏های مختلف در آمریکا، مثل «آزادی» و «تپش» را دارد. سایت اینترنتی «ببین تی‏وی» در سال 2008 به دلیل رویکرد غیراخلاقی و غیر دینی خود به دستور مقام قضایی در ایران فیلتر شد...

*برنامه‏های شبکه‏ی «من و تو1»

- بفرمایید شام

«بفرمایید شام» یکی از برنامه‏های تلویزیون «من و تو» می‏باشد، امتیاز آن از شرکت «ITV GLOBAL» انگلستان خریداری شده. در این برنامه 4 فرد عادی دعوت می‏شوند که هر کدام برای یک شب آشپزی کنند و رقابت شروع می‏شود. هر شب یک نفر میزبان است و باید برای 3نفر دیگر آشپزی کند، در هرشب 3نفر میهمان به میزبان به صورت کاملاً مخفیانه امتیاز می‏دهند تا اینکه شب آخر فردی که بیشترین امتیاز را کسب کرده برنده 1000 پوند خواهد شد.

این برنامه با هدایت صدای یک نفر که نقش راوی را ایفا می‏کند آغاز می‏شود و این فرد در طول برنامه اشکالات شرکت‏کنندگان را به صورت تمسخرآمیز بیان می‏کنند. جالب این جاست که در این برنامه هر شب شروع سفره غذا با سرو مشروب است و اگر احیاناً فردی تمایلی به خوردن مشروب نداشته باشد به صورتی کاملاً زیرکانه از سوی راوی تخریب می‌شود.

نکته‏ی مهم این برنامه ،آشناسازی بیننده با زندگی ایرانیان ساکن انگلستان، خلقیات آنان و شاید بتوان گفت، ایجاد تصویری از یک زندگی خوب و عادی در میان آنان است که به شکلی غیرمستقیم، با ذهنیت قبلی بسیاری از ایرانیان مبنی بر زندگی سخت در غربت، به مبارزه بر می‏خیزد.

نکته‏ی مهم دیگر این که هدف عمده‏ی این برنامه عادی‏‏سازی روابط میان افراد مرد و زن است و شرکت‏کنندگان در این برنامه عموماً از تعریف مسایل و رفتارهای غیرمتعارف خود ابا ندارند.

- سالی تاک «Sali Talk»

یک برنامه تاک‏شو با با سرک کشیدن به گوشه و کنار جهان موارد جالب و بعضاً عجیب را از اینترنت جستجو کرده و برای مخاطبان پخش می‏کند. این برنامه که در اشکال مختلف پخش می‏شود حتی خوانندگان لس‏آنجلسی را نیز به تمسخر کشانده و هر هفته بدترین ویدیوها و آهنگ‏های آنان را به انتخاب ببیندگان معرفی می‏کند. آموزش زبان فارسی به کارگردان این برنامه که یک انگلیسی می‏باشد از نکات دیدنی این بخش است. این برنامه معمولاً در انتخاب سوژه‏ها نیز به تمسخر فرهنگ و آداب و رسوم مردم ایران پرداخته و اکثر اوقات نیز به تمسخر دکتر احمدی‏نژاد رییس جمهور کشور می‏پردازد.

اتاق خبر

«اتاق خبر» تنها برنامه‏ای در این شبکه است که به صورت مستقیم به سیاست می‏پردازد و می‏توان در آن ردپایی از سیاست‏های خصمانه دولت انگلیس و سایر دول غربی را مشاهده کرد. در این برنامه که به شیوه‏ای متفاوت اجرا می‏شود، گویندگان خبر به شکلی غیررسمی بر پشت مانیتورهای خود مستقر هستند و همگی به صورت هماهنگ بخشی از یک خبر را می‏خوانند.رویکرد این خبرها نیز اکثراً به سمت مسایل داخلی با رویکردی کاملاً یک‏طرفه و با هماهنگی سیاست‏های دول غربی مبنی بر ایران‏هراسی می‏باشد.

حمایت از فتنه سبز نیز یکی از محورهای ثابت این برنامه خبری می‏باشد، بعد از جریانات 25بهمن 1389 رویکرد این بخش خبری کاملاً در خدمت روحیه دادن به فتنه‏گران و مخابره اخبار و اطلاعات دروغ می‏باشد.

- من وتو+

«من و تو+» یک برنامه‏‏ای مجری محور است با دو مجری زن و مرد که به صورت گروهی اجرا می‏شود و بر پایه‏ی مصاحبه با هنرمندان و عناصر فرهنگی و اجتماعی به تولید برنامه می‏پردازد. نگاه این برنامه معرفی افراد فعال در حوزه‏های هنری و فرهنگی و اجتماعی است و تمرکز آن بر روی تبلیغ ایران باستان و معرفی پادشاهان قدیم ایران است.

- پخش فیلم‏های تهمینه میلانی

پخش فیلم‏های خاص از سیاست‏های این برنامه است به نحوی که از چند ماه گذشته پخش فیلم‏های «تهمینه میلانی» از این شبکه شروع شده است و هر هفته جمعه شب‏ها یکی از فیلم‏های این فیلمساز فمینیست رأس ساعت 8شب پخش می‏شود و در آخر همان شب تکرار می‏شود و روز بعد در ساعت 8شب که بهترین زمان پخش یک برنامه‏ی تلویزیونی است، به پخش پشت صحنه‏ی فیلم پخش شده در روز قبل می‏پردازد و با بازیگران و عوامل فیلم خصوصاً تهمینه میلانی مصاحبه می‏شود.

جنس مصاحبه‏های پخش شده با خانم کارگردان نشان می‏دهد که این برنامه‏ها در سال جاری به صورت اختصاصی برای این شبکه ضبط شده و این نشان از همکاری این کارگردان با شبکه‏ی مذکور دارد و البته وی نیز بدون پرده‏پوشی تمام نیات خود را در ساخت فیلم بازگو می‏کند و اکثر مواقع نیز با سیاه‏نمایی از اوضاع زنان در ایران و جامعه ایرانی به نقد یک‏طرفه می‏پردازد تا آثار خود را تأیید نماید. پخش پشت صحنه‏ی این فیلم‏ها و روابط غیرمتعارف بازیگران و عوامل فیلم که بعضاً بدون حجاب اسلامی ظاهر می‏شوند، بیشتر برای حساسیت‏زدایی از احکام شرعی مثل حجاب می‏باشد.

- آفساید

برنامه‏ی «آفساید» یک مجله‏ی هفتگی ورزشی است که اتفاقات و رویدادهای هفته به هفته‏ی فوتبال ایران را مرور می‏کند و سعی دارد مسایل را به صورت موشکافانه بررسی کند. اما این برنامه که قصد دارد با نگاهی شبیه برنامه‏ی نود حرکت کند به نقاط ضعف فوتبال ایران می‏پردازد، سعی دارد که نشان دهد فوتبال ایران را عده‏ای فرصت‏طلب که وابسته به نهادهای نظامی هستند نشان دهد. تمسخر مدیران ورزش ایران نیز در این برنامه رایج است.

- ترویج اباحی‏گری و بی‏بند و باری در قالب برنامه «شیمی» و تبلیغات همه جانبه خواننده لس آنجلسی با عنوان برنامه «آکادمی موسیقی ...» از دیگر اهداف مدیران این شبکه است.

- در برنامه‏هایی چون «زرشک » که در ظاهر به آموزش آشپزی فوری برای کارمندان می‏پردازد و«گارد ساحلی»که روایت‏گر نجات شناگران و گردشگران در ساحل است نیز سازندگان در صدد عادی جلوه‏دادن مصرف مشروبات الکلی و از بین بردن قبح حیا در خانواده‏ها هستند.

چند نکته در خصوص شبکه من و تو قابل اشاره است:

در خصوص گروه هدف این رسانه دو نکته وجود دارد: یک نگاه معتقد است مخاطب هدف این شبکه مادران و زنان جامعه است و برای اثبات نگاه خود، به وجود و محبوبیت برنامه‏هایی با چاشنی‏های مختلف از جمله آشپزی، طنز و حتی رقص اشاره دارد. اما نگاه دیگر، غیر از زنان، بیشتر معتقد به توجه خاص شبکه به افراد دوره‏های سنی نوجوان و جوان است.

در بیشتر برنامه‏های شبکه‏ی من و تو ناخودآگاه این نگاه القا می‏شود که «زندگی می‏تواند لذت بخش‏تر از آنی که هست باشد» و این نکته‏ی کلیدی و نهفته این برنامه‏هاست. شاید به نوعی تمرکز خاص این شبکه بر مسایل تفریحی و سرگرمی، ناخودآگاه و طبیعتاً این چاشنی را به محتوای برنامه‏ها بدهد، اما در حقیقت سرخوشی و سرزندگی‏ای که در زندگی ایرانیان خارج از کشور نشان داده می‏شود، به نوعی متفاوت با بسیاری از برنامه‏های کانال‏های ماهواره‏ای دیگر است. جنبش و سرخوشی کاذب جوانان لندن‏نشین و تلاشی که برای شاد بودن، راحت بودن و رسیدن به موفقیت از خود نشان می‏دهند، عنصر بسیار تأثیرگذاری در جذبیت و محبوبیت این شبکه برای جوانان است.

در ماه‏های گذشته، شبکه‏های پارسی زبان ماهواره‏ای در بخش تفریحات و سرگرمی، رشد کمی و کیفی گسترده‏ای را در خود ایجاد کرده‏است. تنها در یک مورد، حضور کانال «فارسی‏وان» و ابتکار آن در جهت پخش سریال‏های عاشقانه با دوبله فارسی، سبب شد که تقریباً نه تنها اغلب شبکه‏های سرگرم کننده پارسی‏زبان به پخش سریال روی آورند، بلکه تلاش کنند تا با دوبله آنها، مخاطبان بیشتری را نیز به خود جلب نمایند. این امر برای یکی از شبکه‏های عربی نیز اتفاق افتاد (البته نه با دوبله، بلکه با زیرنویس). به هرحال، نمی‏توان این حقیقت را پنهان کرد که شبکه‏هایی مثل «من وتو» فقط از خلأ سرگرم کنندگی و جذبیت آفرینی در رسانه‏های داخلی استفاده می‏کنند، و گرنه به خودی خود محصولات جذاب و عجیب و غریبی ندارد.

هرچند رسانه‏ی ملی در شرایط فعلی و با هجوم این تعداد شبکه سرگرم کننده، قدری در موضع انفعال قرار دارد، اما همواره نشان داده با حرکت‏های درخشان مثل تولید سریال مختارنامه و یا مجموعه تلویزیونی یوسف پیامبر، می‏توان رسانه‏ای دینی و در عین حال با نشاط داشت. با این حال، نباید از یاد برد که «سرگرم سازی» یک صنعت است با تمام قواعدی که برای خود دارد. یکی از قواعد پذیرفته شده در این صنعت به رسمیت شناختن نیاز مخاطب به شادی و سرگرمی، و تلاش برای استفاده از همین اصل جهت رقابت با دیگران است.