سرلشکر روحانی مدیر گروه نظامی سیاسی عقاب ایران در برنامه زنده در شبکه اندیشه گفت: اگر دمای هوا برای نیمه دوم شهریور تا نیمه اول مهر پایین باشد و هوا خنک http://jamnews.ir/Images/News/Smal_Pic/19-3-1390/IMAGE634432523250000000.jpgشود روز رستاخیز را در این ایام اعلام و به ایران خواهد آمد.

  در برنامه زنده ای از شبکه اندیشه که با حضور مدیر شبکه آقای فروزنده برگزار شد میهمان برنامه سرلشکر روحانی بودند وی در صحبتهای خودش بیان داشتند که آمدن او و گروه نظامی سیاسی عقاب ایران به مناسبت روز رستاخیز بستگی به شرایط آب و هوا دارد و باید در هوای خنک و بین پانزده شهریور تا پانزده مهر باشد.
نکته ای که از صحبتهای سرلشکر فهمیده می شود این است که در این ایامی که برای آمدن به ایران تعیین کرده اند بایستی پس از پاییز باشد. بنابراین برای تحقق وعده وی بایستی پس از پاییز امثال سرلشکر روحانی را بررسی کرد و جوجه ها را شمرد. بنا براین آمدن گروه عقاب و سرلشکر روحانی به ایران برای همیشه منتفی است.

ولی اگر گروه عقاب ایران مایل باشندمی توانند به یکی از کشورهای اروپایی یا کشورهایی که در سیبیری هستند و دمای هوا ی این کشورها بیشتر اوقات خنک و زیر پانزده درجه است سفر کنند ایشان از هم اکنون می توانند آماده پرواز شوند و برای همیشه به این کشورها سفر کنند.

 

دردناک ترین واقعیت، بومی بودن انقلاب اسلامی ایران است

 
کارشناس شبکه ضدانقلابی اندیشه ضمن اذعان به اینکه انقلاب اسلامی ریشه در بینش و فرهنگ ایران دارد، بومی بودن آن را از دردناک ترین واقعیات دانسته و به ادعای http://jamnews.ir/Images/News/Smal_Pic/19-3-1390/IMAGE634432514868281250.jpgکسانی که انقلاب ایران را یک توطئه انگلیسی خوانده بودند واکنش نشان داد و آن را تفسیری غیرواقع بینانه دانست.

 کارشناس شبکه ضدانقلابی اندیشه به اظهارات مدیر این شبکه که در قالب سؤالی مدعی شد «با توجه به اینکه انگلیس در حوزه های علمیه قم حضور فعال داشته است آیا این کشور الهام بخش [امام] خمینی بوده است؟»، واکنش نشان داده و دور بودن از واقعیت را نتیجه این تحلیل های دور از واقع عنوان کرد.
وی در جواب این ادعا اذعان کرد: «وقتی از راه تحقیق و واقع بینی نمی توانیم یک تفسیر و بینشی نسبت به واقعیت داشته باشیم به آن نسبت خارجی می دهیم.»
وی افزود: «سؤال این است که آقای خمینی چه نفعی برای انگلیس داشته است که این کشور بخواهد به [امام] خمینی کمک کند. اگر انگلستان در تحولات ایران دخالت داشت می بایست یک دست آوردی برای آن ها داشته باشد. دستاورد دولت انگلستان از انقلاب ایران چه بوده است؟ هیچ. جز اینکه رابطه ای نداشته اند.»
کارشناس این شبکه لس آنجلسی «بومی بودن انقلاب اسلامی را از دردناک ترین واقعیات انقلاب ایران دانسته» و گفت: «اگر بخواهیم عبرت بگیریم باید به بومی بودن این تحول توجه کنیم و در واقع برای پیدا کردن دلایل آن به چیزی که اتفاق افتاده است توجه کنیم نه اینکه عوامل و دلایل انقلاب ایران را در خارج از بینش و فرهنگ ایران دنبالش بگردیم.»
وی در بخش دیگر از صحبت هایش [امام] خمینی را پایه گذار سیاست نه شرقی و نه غربی دانسته که در جمهوری اسلامی نهادینه شده است و اذعان کرد: «بسیار بعید است که این سیستم تغییر اساسی در روابط خارجی خودش انجام دهد البته اگر بخواهد این کار را بکند ماهیت رژیم تغییر خواهد کرد.»
وی در پایان با اذعان به اینکه کشورهای خارجی نمی توانند حکومت ایران را تغییر دهند گفت: «فروپاشی جمهوری اسلامی تنها از درون صورت خواهد گرفت.»

 


سی ان ان: آمریکا اکنون با حکومتی مستحکم در ایران روبرو است

 


شبکه سی ان ان با اذعان بر اینکه آمریکا نتوانست از اختلافات اخیر مسئولان در ایران بهره ای ببرد، گزارش داد: «به خاطر هم فکری مسئولان جمهوری اسلامی،
http://jamnews.ir/Images/News/Smal_Pic/19-3-1390/IMAGE634432502817812500.jpgآمریکا اکنون با حکومتی مستحکم در ایران روبرو است و این برای آمریکا خوب نیست».

  شبکه سی ان ان، «یکی از کارمندان اسبق سیا که تحلیلگر مسائل سیاسی هم هست بر این باور است که ارتباط های محکمی در حکومت ایران وجود دارد و آمریکا نتوانسته از اختلافات اخیر بین مسئولان جمهوری اسلامی بهره ای ببرد».
در ادامه این گزارش آمده است: «به خاطر هم فکری مسئولان جمهوری اسلامی، آمریکا اکنون با حکومتی مستحکم در ایران روبرو است و این برای آمریکا خوب نیست».
سی ان ان افزود: «اختلافات اخیر بین مسئولان ایران واقعیتی بود که اتفاق افتاد اما اکنون روابط آنها بهبود یافته و ایران قدرتمندتر هم شده است».

 

جریان انحرافی گوساله سامری زمان است

داوود احمدی‌نژاد در مراسم یادواره شهدای منطقه سروینه باغ ساری با اشاره به حضور مقتدرانه رزمندگان اسلام در عرصه‌‌های مختلف جنگ اظهار داشت: شهدا بزرگ‌ترین حماسه جهان را خلق كردند و از همه هستی خود در راه رضای خدا گذشتند.
دبیركل پدافند غیرعامل كشور خاطرنشان كرد: صدام از همه نوع ادوات جنگی روز دنیا برخوردار بود كه رزمندگان ایران اسلامی با تكیه بر نیروی الهی نام و نشان آنها را به زباله‌دان تاریخ فرستادند.
وی با اعلام اینكه امروز ایستادگی 32 ساله ملت ایران در برابر كفر به یك الگوی مناسبی در جهان تبدیل شد، افزود: ملت‌های جهان با وجود میل سردمداران خود، ایران اسلامی را به‌عنوان الگوی خود برای مبارزات در برابر كفر پذیرفتند.
احمدی‌نژاد با اعلام اینكه استكبار برای حفظ منافع خود به شهروندان خود رحم نكرد، افزود: كشتار 6هزار شهروند آمریكایی در برج دوقلو یكی از نمونه‌های بارز نسل‌كشی استكبار برای رسیدن به اهداف نادرست خود است.
وی با بیان اینكه انقلاب اسلامی ایران تحولی در دنیا ایجاد كرد، تاكید كرد: همه موفقیت ایران اسلامی زمانی بدست آمد كه ولایت فقیه در كشور ما حاكم شد.
دبیركل پدافند غیرعامل با مقایسه ایران قبل از ولایت فقیه و بعد از آن بیان داشت: از زمانی كه عطر ولایت فقیه در كشور ما طنین‌انداز شد هیچ لطمه‌ای به كشور ما در برابر حوادث گوناگون وارد نشد.
وی با اشاره به حضور كشورهای متعدد خارجی در زمان قبل از انقلاب افزود: نظام ولایی ما را به جایی رساند كه تمام ملت‌های دنیا برای مبارزه با استكبار از انقلاب اسلامی ما الگوبرداری می‌كنند.
احمدی‌نژاد با اشاره به جریان فتنه 88 افزود: فتنه 88 پیاده نظام دشمن بود و سه هدف پایمالی خون شهدا، ایجاد اختلاف داخلی و سرگرم كردن مسئولان برای عدم نفوذ انقلاب به سایر كشورها و تخریب وجهه ایران اسلامی در دنیا را در برنامه كاری خود داشت.
وی با اعلام اینكه فتنه‌گران اهداف شیطان را در كشور ما دنبال می كردند، افزود: همانطور كه انسان‌های با ایمان باید در برابر شیطان و افكار شیطانی مواظب خود باشند باید در برابر فتنه‌گران همان روش مبارزه با شیطان را در پیش بگیریم.
وی تاكید كرد: مرد دنیا با وجود میل باطنی سردمداران خود به دنبال آرمان‌های ملت ایران هستند و پیروی ملت‌های جهان از ایران به خاطر این است كه ولایت فقیه همه مردم ایران را به سمت اهداف متعالی هدایت می‌كند.
وی با بیان اینكه بصیرت مهم‌ترین نیاز امروز مردم ایران است، افزود: دشمن بزرگواری و بزرگ منشی مردم ایران را مورد هدف قرار داد تا به وسیله عوامل داخلی درحالی كه اهداف اساسی انقلاب اسلامی در حال ثمر دادن است آن را پژمرده كند.
وی با اعلام اینكه هدف جریان انحرافی و فتنه یكی است، تاكید كرد: جریان انحرافی گوساله سامری زمان است كه در حال برنامه‌ریزی برای انحراف مردم از خط ولایت فقیه است.
احمدی‌نژاد ادامه داد: هدف جریان انحراف جاری كردن مكتبی غیر از اسلام در كشور است و این جریان باید بداند كه بزرگی ملت ایران در سایه اسلام است.
دبیركل پدافند غیر عامل كشور تنها راه مبارزه با جریان انحرافی و فتنه را كاهش منیت درونی مسئولان و مردم عنوان كرد و بیان داشت: باید برای حفظ آرمان‌های ولایت فقیه از خودمان بگذریم و باور داشته باشیم كه عزت ایران اسلامی تنها در سایه ولایت فقیه اتفاق می‌افتد.
احمدی‌نژاد در پایان افزود: همه شهدا از جان خود در برابر فرمان ولایت فقیه گذشتند و ما به عنوان وارثان خون شهداء باید در این محور حركت كنیم.

 

علل سقوط زودهنگام فتنه سبز از زبان حامی آن


یک اپوزیسیون مقیم آمریکا در مصاحبه ای با مجله فرانت لاین به تشریح علل ناکامی فتنه 88 پرداخت.

  عباس میلانی، اپوزیسیون مقیم آمریکا که سابقا از طرفداران سرسخت فتنه سبز بوده در مصاحبه ای با مجله فرانت لاین گفت: «جنبش سبز از عدم ایجاد و تقویت مناسب یک نگرش استراتژیک رنج برده است و این جنبش بر شیوه ها یی استوار است که ناکارآمدی آن اثبات شده است».
میلانی در ادامه تحلیل خود از سقوط زودرس فتنه تصریح کرد: «عدم موفقیت استراتژیک این جنبش با فقدان رهبری هرمی و استفاده از شبکه ای از رهبران همراه شده است».
وی افزود: «جنبش سبز و جنبش بزرگ تر دموکراسی خواهی، از همان ابتدا هیچ رهبری کارآمدی نداشته است. موسوی و کروبی هر دو رهبران اسمی بودند و در خدمت شکل دادن به خواسته های نوپای جنبش سبز بودند».
میلانی در پاسخ به سوالی پیرامون واکنش ها به سخنان اخیر محمد خاتمی و پیشنهاد عفو ملی از سوی وی نیز گفت: «سخنان خاتمی با بی تفاوتی سردی از سوی هر دو طرف همراه شد».

 

دلداری شبکه اندیشه به سوگواران فتنه سبز


کارشناس شبکه اندیشه با اعتراف ضمنی به اینکه دیگر جنبش سبزی وجود ندارد، برای دلگرمی محافل ضدانقلاب مدعی شد که فضای اعتراضی همان جنبش سبز است.

  مجری شبکه اندیشه در رابطه با ارزیابی جنبش سبز، از کارشناس برنامه خواست توضیح دهد که «آیا این جنبش کارش تمام شده است و در دومین سالگرد تأسیس آن ما از یک جنبشی که جنبه تاریخی پیدا کرده است یاد می کنیم و یا اینکه می توان انتظار داشت هنوز این جنبش توانی برای ادامه مبارزه داشته باشد؟»
کارشناس این برنامه، مرگ فتنه سبز را به «تحول در محتوا و شکل و نحوه عمل جنبش سبز» تعبیر کرده و برای دلگرمی مدیر این شبکه ضدانقلابی در جواب وی تلاش کرد وانمود کند که اگر جنبش سبزی نیست ولی فضای اعتراضی همان جنبش کذایی است. وی گفت: «اما گویا فضای اعتراضی که همان فضای جنبش سبز بوده است نه به طور صددرصد اما هنوز ادامه دارد.»
گفتنی است، گمانه زنی های محافل ضدانقلاب درجهت امید دادن به جنبش سبز در حالی صورت می گیرد که اعترافات رسانه های غربی و ضدانقلاب و شواهد موجود درایران حکایت از مرگ فتنه دارد. مجری این شبکه نیز در ابتدای برنامه اذعان کرد که جنبش سبز دوران کمای خودش را طی می کند.

 

سوء استفاده اصلاح طلبان از جریان انحرافی

کارشناس شبکه ضدانقلابی اندیشه ضمن اعتراف به اینکه اصلاح طلبان در ایران جایگاهی ندارند گفت که این طیف با سوء استفاده از جریاناتی که در دولت احمدی نژاد اتفاق می افتد می خواهد برای خود کلاهی بدوزند.

 کارشناس شبکه اندیشه که تلاش می کرد به اختلافات داخلی در ایران دامن بزند، ضمن اشاره به افرادی که در اطراف رئیس جمهور که به جریان انحرافی شهرت دارند، جمع شده اند گفت: «به نظر می رسد زمامداران جمهوری اسلامی آماده می شوند که دارو دسته ی آقای احمدی نژاد را جارو بکنند و به دور بریزند.»
وی در ادامه به طیف اصلاح طلب اشاره کرده که در ایران جایگاهی ندارند و افزود: «در این میان اصلاح طلبان حکومتی در ایران در پی آن هستند که اگر ممکن است از نمدی که باقی می ماند کلاهی برای خودشان بدوزند.»

 

تخریب اطلاعات، فاز جدید فرقه انحرافی

شب گذشته یكی از ماموران جان بر كف وزارت اطلاعات كه در قالب عامل نفوذی دستگاه اطلاعاتی كشور در درون حلقه اول نیروهای برانداز حكومت ایران نفوذ كرده بود به تشریح چگونگی نفوذ خود و دستگاه اطلاعاتی ایران در بین نیروهای برانداز جمهوری اسلامی ایران پرداخت و با تفصیل و جزئیات و با ارائه مداركی از قدرت نفوذ دستگاه اطلاعات كشور در مدیریت مسائل امنیتی در خارج از مرزهای كشور پرده برداشت.

رسانه ای شدن این دستاورد بزرگ اطلاعاتی در حالی صورت گرفت كه روز گذشته برخی از رسانه ها و اتفاقا رسانه هایی كه مستقیما رسانه دولت محسوب می شود، با انتشار خبری با عنوان اعترافات یك عنصر وابسته به «سی آی ای» كوشیدند «محمدرضا مدحی» را عنصری فریب خورده معرفی كنند كه در خدمت سازمان های اطلاعاتی آمریكا بوده و به دلیل پشیمانی در حال اعتراف است، در حالی كه اتفاقا بر عكس، «محمدرضا مدحی» كاملا آگاهانه و به قصد انجام عملیات اطلاعاتی به عنوان نیرویی اطلاعاتی وارد سازمان های مخالف جمهوری اسلامی ایران شده بود.

بنابر گزارش تابناک، خبرگزاری «ایرنا» در حالی این خبر را این گونه منتشر كرد كه تصور می شد انتشار این خبر با این عنوان از روی اشتباه صورت گرفته باشد و خبرگزاری دولت در اسرع وقت به تصحیح خبر اقدام خواهد كرد، اما با این وجود پس از پخش اظهارات مدحی نه تنها ایرنا خبر پیشین خود را اصلاح نكرد، بلكه امروز پنج شنبه روزنامه ایران نیز همین خبر را با عنوان و محتوایی غلط مجددا منتشر كرد.

در واقع آنچه كه در انتشار این خبر اهمیت داشت، قدرت نفوذ دستگاه اطلاعاتی و امنیتی ایران در درون نیروهای برانداز و آگاهی از برنامه های آنان به منظور مقابله با این برنامه ها بود، وگرنه تردیدی نیست كه از همان ابتدا نیروهای برانداز در صدد طرح سناریو و اجرای عملیاتی برای ساقط كردن نظام جمهوری اسلامی هستند و پرداختن به آن موضوع جدیدی نیست.

این در حالی است که خبری كه روزنامه ایران و خبرگزاری ایرنا منتشر كرده است این موضوع را به ذهن مخاطبان متبادر می كند كه گویی این رسانه های متعلق به دولت می خواهند موفقیت وزارت اطلاعات ایران در درون حلقه های اول نیروهای برانداز را غیر واقعی جلوه داده و این موفقیت و قدرت را در حد اعترافات یك عنصر فریب خورده تخفیف دهند.

به نظر می رسد اكنون كه نیروهای برانداز و هواداران غربی آنان، هنوز از شوك چگونگی نفوذ دستگاه های اطلاعاتی امنیتی كشور درنیامده اند، انتشار چنین خبرهایی آن هم توسط رسانه متعلق به دولت بر اساس هر تحلیلی یا هر پیشینه ای ـ مثلا ضدیت با حجةالاسلام مصلحی ـ عقلائی و خردمندانه نیست و تنها منفعتی كه از انتشار چنین خبرهایی مستفاد می شود، آب به آسیاب دشمن ریختن است ـ كه خوش بینانه فرض بر این است كه سهوی بوده ـ لذا اگر تعمدی در این كار صورت گرفته باشد دیگر جای هیچ گونه بخششی ندارد و اولین قدم در جهت جبران آن اصلاح خبر و انتشار آن به صورت صحیح است.

در پایان، دوستانه به افرادی چون آقای جوان فکر ـ مدیر ایرنا و ایران ـ یادآور می شویم که اندکی تأمل کنید تا مبادا همان مسیری را بروید که در طول این ۳۳ سال برخی رفتند و همگان دیدند عاقبت آنها را، چه، نادیده انگاشتن زحمات شبانه روزی فرزندان این آب و خاک و حرکت در خلاف جهت مصالح و منافع ملی قطعا عاقبت خوشی نخواهد داشت و شما را یارای پاسخگویی به خون شهدا نیست.