کروبی شکست کامل جریان فتنه را تائید کرد

کروبی بر شکست کامل جریان فتنه صحه گذاشت و گفت:"دیگر امکان به خیابان آمدن از سوی فتنه گران وجود ندارد."
مهدی کروبی نفر آخر انتخابات ریاست جمهوری ایران در تازه ترین گفتگوی خود با یک روزنامه انگلیسی که احتمالا با بذل و بخشش های مالی و برای مورد توجه قرار گرفتن صورت پذیرفته است ،از خشم مردم نسبت به خود سخن راند و گفت:"هر جا که پا می گذارم با هواداران نظام در لباس های مختلف مواجه می شوم که مرا مورد شماتت و سرزنش قرار می دهند."
به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از روزنامه انگلیسی کروبی در این گفتگو از خشم مردم نسبت به خود سخن راند و گفت:"هر جا که پا می گذارم با هواداران نظام در لباس های مختلف مواجه می شوم که مرا مورد شماتت و سرزنش قرار می دهند."
کروبی همچنین بر شکست کامل جریان فتنه صحه گذاشت و گفت:"دیگر امکان به خیابان آمدن از سوی فتنه گران وجود ندارد."
این گزارش می افزاید،کروبی در ادامه این مصاحبه خود را یک "اصلاح طلب" نامید.
گفتنی است، گاردین به خاطر دست و دلبازی های کروبی علاوه بر این گفتگو در صفحه ای دیگر به شرح زندگی نامه وی و همسرش پرداخته است.

 

دلسوزی مادرانه برای مفسدان اخلاقی!


دلسوزی مادرانه برای مفسدان اخلاقی!

وزیر خارجه آمریکا در حالی خواستار آزادی یک مفسد اخلاقی در ایران شد که وی علاوه بر رابطه نامشروع با دو مرد دیگر، به کمک آن‌ها به قتل شوهر خود مبادرت کرده است.


دولتمردان آمریکایی در ادامه حمایت‌های خود از متخلفین، ساختارشکنان و قانون‌گریزان در ایران، بعد از پس حمایت‌های گسترده از اغتشاشگران حوادث سال گذشته در کشورمان، این بار با پیشروی در این حمایت‌ها، از دو تن از مفسدان اخلاقی حمایت کردند.

روزنامه فرانسوی لیبراسیون در این باره نوشت:‌ هیلاری کلینتون وزیر امورخارجه آمریکا سه‌شنبه شب اعلام کرد که کشورش از بازداشت زنی به نام محمدی در زندان‌های ایران نگران است.

این ابراز نگرانی در حالی صورت گرفته که این زن با وجود داشتن همسر و فرزند، ضمن رابطه نامشروع با دو مرد، به قتل شوهر خود به کمک آن‌ها اقدام کرده است.

بنابر این گزارش، رییس دستگاه سیاست خارجی آمریکا همچنین از مردی که به جرم داشتن روابط گسترده غیراخلاقی در زندان بسر می‌برد،‌ اعلام حمایت کرده و خواستار آزادی وی شده است.

کلینتون در حمایت از این دو مفسد اجتماعی که رفتارهای غیراخلاقی آنها بر اساس شرع و عرف قابل تخفیف هم نیست، خواستار آزادی آنها شده است.

حمایت از مفسدان اخلاقی و جانیان از سوی آمریکا و درخواست برای آزادی آنان، در حالی صورت می‌گیرد که هیچ یک از کشورها حق دخالت در امور قضایی برگرفته از قوانین کشورهای دیگر را ندارد؛ به خصوص که جرم مجرمان محرز نیز شده باشد.


 

غلبه مساجد بر تریبون‌های مجازی درفتنه اخیر


غلبه مساجد بر تریبون‌های مجازی درفتنه اخیر

 

رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد گفت: در جریان فتنه بعد از انتخابات، تریبون سنتی مساجد بر تریبون‌های مجازی غلبه کرد و مساجدیان کاری کردند که امروز فتنه‌گران سوراخی برای زندگی پیدا نمی‌کنند.
حجت‌الاسلام حسین ابراهیمی رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد پیش از خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به اهداف برگزاری هفته جهانی مساجد، گفت: مسجد اصلی‌ترین پایگاه دین، معنویت‌ و اخلاق است و برای جلب توجه بیشتر مسلمانان جهان به این مکان مقدس، این هفته گرامی داشته می‌شود.
وی با بیان اینکه یکی دیگر از اهداف برگزاری هفته جهانی مساجد، احیا و تقویت وحدت میان مسلمانان است، افزود: مسجد اهمیت و نقش مهمی در حیات اجتماعی جامعه دارد.
رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد، مهم‌ترین مشکلات مساجد در جهان اسلام و ارائه راهکار برای حل این مشکلات را از دیگر اهداف برگزاری هفته جهانی مساجد عنوان کرد و گفت: افزایش کارآمدی و اثر بخشی مساجد و جلب مشارکت قدرت‌های ملل اسلامی در ساخت و فعال سازی مساجد از دیگر اهداف برگزاری هفته جهانی مساجد است.
حجت‌الاسلام ابراهیمی احیای نقش تربیتی و تبلیغی مساجد را از دیگر اهداف این هفته بر شمرد و ادامه داد: اتخاذ تدابیر و راهکارهای مناسب برای جذب اقشار مختلف جامعه، مخصوصا جوانان و نوجوانان و احیای نقش آموزشی مساجد و ایجاد ارتباط میان مساجد جهان اسلام از دیگر اهداف گرامیداشت هفته مساجد هستند.
وی در ادامه با بیان اینکه قرآن کریم 28 بار به "مسجد " پرداخته است، تصرح کرد: قرآن کریم نخستین پایگاه هدایت بشر را مسجد می‌داند.
رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد با بیان اینکه اولین مکانی که جهاد برای آن واجب شد، مسجد بود، اظهار داشت: نخستین مکانی هم که برای مسئولان وظیفه تعیین شد تا به آن رسیدگی کنند نیز، مساجد بودند.
وی ادامه داد: اگر از ظرفیت مساجد به درستی استفاده شود، همه امور فرهنگی، دینی، معرفتی و اخلاقی جامعه حل و فصل ‌می‌شود.
حجت‌الاسلام ابراهیمی با بیان اینکه مساجد رسانه‌ای ارزشمند و پایگاه اطلاع‌رسانی انقلاب اسلامی بوده و هستند، تاکید کرد: مساجد هم پایگاه انقلاب بودند و هم محل اطلاع‌رسانی آن؛ پیام‌های امام(ره) از همین مساجد در اختیار مردم قرار می‌گرفت و انقلاب ما از مساجد به پیروزی رسید.
حجت‌الاسلام ابراهیمی با تاکید بر اینکه بعد از انقلاب نیز مساجد در همه صحنه‌ها نقش آفرینی کردند، گفت: در 8 سال دفاع مقدس 95 درصد شهدای جنگ تحمیلی از مساجد اعزام شده بودند.
رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد گفت: در فتنه اخیر نیز رسانه‌های بیگانه اعتراف کردند که تریبون سنتی مساجد بر تریبون‌های مجازی غلبه کرد و توانست فتنه را برای همیشه از بین ببرد.
وی خاطر نشان کرد: این کار عظیم ائمه جمعه، مردم، فعالین مساجد و بسیجیان حاضر در مساجد بود که کار را به جایی رسانند که فتنه‌گران سوراخی برای زندگی پیدا نمی‌کنند و در جامعه هیچ جایگاه و پایگاهی ندارند.
حجت‌الاسلام ابراهیمی ادامه داد: باید تلاش کنیم به ظرفیت‌هایی که خدا و پیامبر برای مسجد قائل شده‌اند، دست یابیم.
رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد و عضو فراکسیون روحانیون مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: یکی از اهداف ما این است که از اول ماه مبارک رمضان، ائمه، خدام، بسیجیان و فعالان مساجد از نزدیک ظهر تا بعد از نماز مغرب و عشاء در مسجاد حضور داشته و درب مساجد باز باشد.


 

جلسه"شورای فتنه"درمنزل مردخاكستری


جلسه"شورای فتنه"درمنزل مردخاكستری
نشستی محفلی تحت پوشش مراسم افطاری با حضور برخی تصمیم‌گیرندگان جریان فتنه و با هدف تشریح برنامه‌های این جریان در ماه مبارك رمضان، پنجشنبه شب در منزل مرد خاكستری اصلاحات در شمال تهران برگزار می‌شود.
شبكه خبر دانشجو نوشت: این جلسه افطاری با حضور قریب به 200 نفر از فعالان جریان اصلاحات و همچنین دو تن از سران فتنه برگزار می‌شود.
در این نشست محفلی، در خصوص بدنه از دست رفته جریان موسوم به سبز و برنامه ریزی برای استفاده از ظرفیت ماه رمضان برای احیای بدنه اجتماعی اصلاح طلبان، بحث و تبادل نظر می شود.
گفتنی است، اختلافات برخی چهره‌های اصلی این جریان باعث شده است تا یكی از سران فتنه به این بزم شبانه دعوت نشود.
گفته می‌شود عدم دعوت از این چهره برجسته منتسب به اصلاح‌طلبان دلخوری شدید وی را به همراه داشته است.
میم‌گیرندگان جریان فتنه و با هدف تشریح برنامه‌های این جریان در ماه مبارك رمضان، پنجشنبه شب در منزل مرد خاكستری اصلاحات در شمال تهران برگزار می‌شود.
شبكه خبر دانشجو نوشت: این جلسه افطاری با حضور قریب به 200 نفر از فعالان جریان اصلاحات و همچنین دو تن از سران فتنه برگزار می‌شود.
در این نشست محفلی، در خصوص بدنه از دست رفته جریان موسوم به سبز و برنامه ریزی برای استفاده از ظرفیت ماه رمضان برای احیای بدنه اجتماعی اصلاح طلبان، بحث و تبادل نظر می شود.
گفتنی است، اختلافات برخی چهره‌های اصلی این جریان باعث شده است تا یكی از سران فتنه به این بزم شبانه دعوت نشود.
گفته می‌شود عدم دعوت از این چهره برجسته منتسب به اصلاح‌طلبان دلخوری شدید وی را به همراه داشته است.

 

پیام جاسبی به دانشجویان
پیام جاسبی به دانشجویان
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی به مناسبت حلول ماه مبارک رمضان در پیامی عنوان کرد: رمضان ماه رحمت و ضیافت الهی است و امیدوارم دانشجویان در این ماه با تهذیب نفس، محیطی سرشار از نشاط و معنویت در دانشگاهها ایجاد کنند.

  در پیام دکتر عبدالله جاسبی آمده است: برخورداری از درک صحیح از ماه مبارک رمضان، زمینه به دست آوردن مواهب و برکات الهی و عطایای ربانی را فراهم می کند و در سایه این درک و فهم و شناخت است که نقش بی‌بدیل و آثار و فواید آن آشکار می شود.

جاسبی در این پیام خاطرنشان کرد: اهمیت توجه به معنویات و تقویت روحیه دینداری و پرهیزگاری و تعمیق فرهنگ دینی و ژرفابخشی مبانی مذهبی و اصول دینی، زمینه پرورش منابع انسانی شایسته، خلاق و در عین حال پایبند به آموزه‌های اخلاقی و دینی، خدمتگزار، مقرب آستان الهی و شیفته خدمت به میهن اسلامی‌مان را فراهم ساخته و توان بازدارندگی قابل ملاحظه‌ای را در برابر تهاجم فرهنگی بیگانگان پی‌ریزی می کند.

وی در این پیام اضافه کرد: طرح ریزی برنامه‌های پویای دینی و اخلاقی در دانشگاه‌‌ها و بسط و تسری مولفه‌ها و پیوند‌های عرفانی ایام پرعظمت و لیالی گرانقدر ماه مبارک رمضان بر دیگ

 

موسوی:حتما که نباید بیانیه بدهم تا آشوب کنند!
موسوی:حتما که نباید بیانیه بدهم تا آشوب کنند!

آقای موسوی که از سوی مردم به عنوان یکی از سران فتنه 88 شناخته می‌شود، در جدیدترین سخنان خود ضمن اعتراف به انفعال شدید جریان اغتشاشات که سال گذشته به حمایت از وی پرداختند، خواستار احیای این جریان شده است.

به گزارش شبکه ایران، میرحسین موسوی تلویحا نارضایتی خود از ریزش شدید هوادارانش و پایان آشوب‌های خیابانی را اعلام کرد.

آقای موسوی که از سوی مردم به عنوان یکی از سران فتنه 88 شناخته می‌شود، در جدیدترین سخنان خود ضمن اعتراف به انفعال شدید جریان اغتشاشات که سال گذشته به حمایت از وی پرداختند، خواستار احیای این جریان شده است.

میرحسین موسوی در این اظهارات، اعلام کرده است که مردم نیازی به درخواست او در قالب بیانیه برای حضور در اغتشاشات ندارند و هر زمان که خود تشخیص دهند، به خیابان‌ها خواهند آمد.

البته فعالان سیاسی این اظهارات را در راستای روند سال گذشته آقای موسوی ارزیابی کردند.

او به همراه مهدی کروبی همواره با بیانیه‌های خود مردم را به حضور در خیابان‌ها دعوت می‌کردند و با این حال، این آشوب‌ها را اقداماتی خودجوش می‌نامیدند.

همچنین میرحسین موسوی به همراه آقای کروبی، چند ماه پیش و در سالگرد انتخابات ریاست جمهوری دهم، ابتدا از هوادارن خود خواستند تا به احیای آشوب‌های خیابانی بپردازند اما بعد از چند روز و واکنش منفی و سرد جریان ضدانقلاب به آن‌ها، درخواست خود را پس گرفتند.

گفتنی است پس از اقدامات توهین‌آمیز حامیان آقای موسوی و هتک حرمت روز عاشورا، مردم نسبت به این مساله واکنش نشان دادند و در راهپیمایی‌های 9 دی و 22 بهمن، از این افراد که آن‌ها را "سران فتنه" خواندند، ابراز برائت کردند. 

حضور گسترده و ده‌ها میلیونی مردم در راهپیمایی 22 بهمن به نحوی بود که از سوی کارشناسان مسائل سیاسی به عنوان "دفن تاریخی فتنه" ارزیابی شد؛ مساله‌ای که با پایان یافتن آشوب‌های خیابانی و انفعال جریان فتنه، صحت آن اثبات شد.

 

کروبی مثل زن بابا است؛ موسوی هم نخود سیاست است!
کروبی مثل زن بابا است؛ موسوی هم نخود سیاست است!
سایت خودنویس با اشاره به سخنان اخیر کروبی که تلاش کرده تا خود را پیرو بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران معرفی کند، نوشته است: به هر حال وقتی مامان نیست باید با زن بابا ساخت.

به گزارش گروه پاتوق شیشه ای «شبکه خبر دانشجو»، یک سایت مخالف جمهوری اسلامی ایران که توسط یک طنزپرداز سابق نشریات اصلاح‌طلب تاسیس شده، مهدی کروبی را «زن بابا»ی جریان فتنه دانسته است!

سایت خودنویس با اشاره به سخنان اخیر کروبی که تلاش کرده تا خود را پیرو بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران معرفی کند، نوشته است: از آنجایی که ما در سیاست به جای آرمانی اندیشیدن و آرمان‌خواه بودن ناچاریم عملیاتی بیاندیشیم و هدف عملی را مرحله به مرحله تعقیب کنیم فعلاً ناچاریم با این رهبران بسازیم و خود آنها را بسازیم؛ به هر حال وقتی مامان نیست باید با زن بابا ساخت.

این سایت در ادامه مطلب خود هم به سایر حامیان میرحسین موسوی و مهدی کروبی حمله کرده و آنان را به تمسخر گرفته است.

به عنوان مثال، وزیر ارشاد مهاجرانی را «دماغ پینوکیو» نامیده و از نحوه نگارش معصومه قمی (مسیح علینژاد) به «یک انشای دخترانه سوم دبستان» تعبیر کرده است.

خودنویس همچنین آقای موسوی را «نخود سیاست» نامیده است!

 

آدرس جلسات فتنه گران
عوامل میدانی فتنه گران به بهانه کلاس های تفسیر مشغول برنامه ریزی برای ادامه فتنه گری ها ی خود می باشند.

چندی پیش برخی از اعضای سابق دفتر تحکیم وحدت اقدام به برپایی جلسه ای محفلی در حسینیه بیت الزهرا(س) در ولنجک کرده اند.

این افراد که از اعضای انجمن های اسلامی دانشگاه های تهران، علامه و امیرکبیر هستند و در آشوب های پس از انتخابات در دانشگاه های تهران نقش آفرین بودند، اخیرا به بهانه تفسیر نهج البلاغه و دعای کمیل در حسینیه بیت الزهرا گرد هم می آیند و در خصوص آخرین تحولات سیاسی جامعه رایزنی نمود .

گفته می شود این افراد قصد دارند مرحله جدیدی از فتنه را در زمان آغاز به کار دانشگاه ها برنامه ریزی نمایند.

بیشتر افراد حاصل در این جلسه از شاخه روشنگری طیف دفتر تحکیم وحدت می باشند و این برنامه بصورت هفتگی برگزار می گردد.

 

دلسوزی بی بی سی فارسی برای روزه خواران
            

دلسوزی بی بی سی فارسی برای روزه خواران


بی‌بی‌سی فارسی در یكی از گزارشات اخیر خود تحت عنوان "آیا ماه رمضان به اهرم فشار حکومت در ایران بدل شده است؟" اقدام به دلسوزی برای روزه‌خواران ایرانی كرده است.

شبكه بی‌بی‌سی فارسی با تحت الشعاع قرار دادن تقارن ماه مبارك رمضان با اجرای طرح امنیت اجتماعی و به سبب وجود این طرح در برخورد با روزه‌خواران، سعی در آن دارد تا روزه‌خواری را تبدیل به یك امر سیاسی كند تا از این طریق مصادره به مطلوبی از این فضاسازی رسانه‌ای برای خود داشته باشد.

در ادامه این فضاسازی رسانه‌ای، گزارشكر خوش ذوق (البته بخوانید متوهم) این برنامه با جوانی مصاحبه می‌كند كه هیچ تصویری از وی مشاهده نمی‌شود و فقط صدای او موجود می‌باشد و این جوان مدعی می‌شود كه سال گذشته به دلیل روزه‌خواری توسط نیروی انتظامی بازداشت شده و بعد از تعدادی" بشین، پاشو" رفتن، آزاد شده است.

این در حالی است كه مطابق ماده 638 قانون مجازات اسلامی "هرکس علناً در انظار عمومی و معابر تظاهر به عمل حرامی نماید، علاوه بر کیفر عمل به حبس از ده روز تا دو ماه یا تا 74 ضربه شلاق محکوم می‌شود."

فضاسازی و سیاسی كردن یكی از واجبات دین اسلام، یكی دیگر از كاركردها و القائات رسانه‌های معاند در قبال جمهوری اسلامی ایران است كه خواسته آنها این است كه با حلول ماه مبارك رمضان رنگ و بویی سیاسی-امنیتی به این ماه مبارك ببخشند.

با آنكه نیروی انتظامی هشدارهایی را به روزه‌خواران در این ماه مبارك داده است اما بی‌بی‌سی فارسی سعی دارد به مخاطبان آن‌طور القاء كند كه روزه‌خواری یك امر شخصی است و نظام حق برخورد با روزه‌خواران را ندارد.

البته ای كاش بی‌بی‌سی فارسی تكلیف روزه‌دارانی كه این روزه‌خواران را در انظار عمومی مشاهده می‌كنند، نیز روشن می‌كرد!


 

آیت الله مكارم شیرازی در پاسخ به یك استفتا ء:تبعیت از حكم ولی فقیه بر مراجع تقلید هم واجب است
آیت الله مكارم شیرازی در پاسخ به یك استفتا ء:تبعیت از حكم ولی فقیه بر مراجع تقلید هم واجب است
آیت الله مكارم شیرازی در پاسخ به این استفتاء كه آیا تبعیت از حكم حكومتی ولی فقیه بر مراجع تقلید واجب است یا نه گفت: آری، واجب است.
به گزارش شبكه ایران، آیت الله مكارم شیرازی در پاسخ به 3 استفتاء درباره مفهوم و جایگاه ولایت فقیه، فتوای خود را به شرح ذیل بیان كردند.
سؤال: بیان می شود كه ولی فقیه دارای شأن اداره جامعه اسلامی از میان شئون ائمه(ع) می باشد، سؤال من این است كه آیا این مطلب نوعی ورود به حریم ائمه(ع) نمی باشد؟
جواب: ما معتقدیم اداره شئون جامعه اسلامی باید از سوی خداوند كه خالق همه انسانهاست اجازه داده شود. (هرچند پذیرش مردم، وسیله پیشرفت این هدف است) و نیز معتقدیم كه ولی فقیه نماینده امام عصر «علیه السلام» در زمان غیبت است.
سؤال: آیا تبعیت از حكم حكومتی ولی فقیه بر مراجع تقلید هم واجب است؟
جواب: آری، واجب است.
سؤال: در صورتی كه در زمینه سیاسی یا اجتماعی، حكمی از جانب رهبری جهت عامه شیعیان صادر شود آیا برای مقلدان دیگر مراجع تكلیف می آورد؟ در زمینه های دیگر چطور و چرا؟
جواب: در مسائل حكومتی، حكم ولی فقیه ] بر همگان[ مطاع است.

 

کلمه، حلقه اتصال جریان فتنه با اوین را افشا کرد!
کلمه، حلقه اتصال جریان فتنه با اوین را افشا کرد!
 سایت رسمی میرحسین موسوی، هویت حلقه رابط ضدانقلاب با زندان اوین را افشا کرد.
 
 سایت "کلمه" ضمن انتشار مطلبی که آن را "نامه زندانیان سیاسی اوین" نامیده، به سوالی که در زمینه نحوه رسیدن این نوع نامه‌ها به دست سایت های ضد انقلاب مطرح شده، پاسخ داد.

این سایت، مدعی شده که این نامه‌ها توسط "یاران گمنام جنبش سبز در زندان اوین" به دست گردانندگان کلمه رسیده است!

کلمه توضیح بیشتری درباره این "یاران گمنام" نداده است.

اما سایت رسمی میرحسین در شرایطی این ادعای جالب را مطرح کرده است که این سایت و دیگر رسانه های ضد انقلاب در هفته های اخیر نامه و بیانیه های مختلفی را منتشر کرده و آن را به زندانیان فتنه 88 منتسب دانسته اند.

محتوای این نامه ها طرح ادعاهایی علیه مقامات قضایی و مسئولان زندان ها بوده است؛ محافل سیاسی و رسانه ای حامی فتنه هم با استناد به این نامه ها اقدام به جوسازی علیه مسئولان و نظام کرده اند.

در همین حال منابع داخلی معتقدند که این نامه ها از سوی عوامل فتنه در بیرون از زندان نوشته می شود؛ به همین دلیل است که گفته می شود ادعای امروز کلمه بیشتر برای توجیه موضع گیری های سران فتنه و رسانه های همسو علیه نظام  است که بخشی از آن بر پایه نامه های مذکور صورت می گیرد.

کلمه پیش از این هم مدعی شده بود که جمعی از افراد حامی آقای موسوی در خبرگزاری ایسنا، نتایج یک نظرسنجی محرمانه را در اختیار آن‌ها قرار داده‌اند که در آن اعلام شده محبوبیت رئیس جمهور به شدت کاهش یافته است.

البته کمتر از چند ساعت بعد، كذب بودن این ادعا روشن شد.نوشته شده توسط | لینک ثابت |جمعه بیست و دوم مرداد 1389| در ساعت 18:45 | نظر بدهید
 

طرح 5 ساله CIAبرای سرنگونی جمهوری اسلامی ایران

به موجب تصمیمات تازه سی.آی.ای، تحلیلگران اطلاعاتی این سازمان برای نخستین بار، در محل فعالیت افسران عملیاتی اطلاعاتی مشتركا به فعالیت خواهند پرداخت.
سازمان سیا در برنامه‌ریزی پنج ساله در نظر دارد تغییرات اساسی در نحوه مبارزه با تروریسم، سلاح‌های نامتعارف و تهدیدهای سایبری به عمل آورد.

سازمان اطلاعات مركزی آمریكا "سی.آی.ای" بزودی طرحی را به اجرا می‌گذارد كه بر پایه آن در پنج سال آینده دگرگونی‌های اساسی در عملكرد این سازمان در رابطه با مبارزه تروریسم، سلاح‌های نامتعارف و نیز تهدیدهای سایبری به عمل خواهد آمد.

به موجب تصمیمات تازه سی.آی.ای، تحلیلگران اطلاعاتی این سازمان برای نخستین بار، در محل فعالیت افسران عملیاتی اطلاعاتی مشتركا به فعالیت خواهند پرداخت.

یكی از مقامات سیا در این رابطه گفته است: آمریكا انتظار دارد كه با اجرای طرح تازه سازمان اطلاعات مركزی خود، در كیفیت و كمیت فعالیت‌های این سازمان اطلاعاتی در رابطه با كشورهائی مانند ایران تغییرات اساسی رخ دهد تا سی.آی.ای بیش از گذشته بتواند رهبری سیاسی آمریكا را از تحولات و رویدادهای كشورهائی مانند ایران آگاه كند.