کروبی خود را سر فتنه دانست!

karroubi42

اظهارات آیت الله جنتی با واکنش شدید برخی فتنه گران داخلی از جمله مهدی کروبی و حزب منحله مشاراکت مواجه شد.

اظهارات اخیر آیت الله جنتی درباره حمایت یک میلیارد دلاری آمریکا از طریق عربستان به جریان فتنه، با واکنش های گسترده و اما متفاوتی روبرو شد.
 آیت الله جنتی چند روز پیش گفت که در فتنه اخیر، سران فتنه با کمک آمریکایی ها فتنه ای را برپا کردند و مطمئن بودند که با کمک آمریکا دیگر کار انقلاب تمام می شود و چیزی برای نظام باقی نمی ماند.
به گزارش جهان دبیر شورای نگهبان قانون اساسی با بیان این که من سندی را به دست آوردم گفت: آمریکایی ها یک میلیارد دلار از طریق افراد سعودی که هم اکنون عامل آمریکا در کشور های منطقه هستند، به سران فتنه دادند و همین سعودی ها که به نمایندگی آمریکا صحبت می کردند، گفتند، اگر توانستید نظام را منقرض کنید، تا پنجاه میلیارد دلار دیگر را هم می دهیم، اما خداوند این فتنه را به دست بندگان صالحش خاموش کرد.
اظهارات آیت الله جنتی با واکنش شدید برخی فتنه گران داخلی از جمله مهدی کروبی و حزب منحله مشاراکت مواجه شد.
خبر آیت الله جنتی در حمایت مالی از فتنه ناکام در ایران موضوع جدیدی نبود و پیش از این خود آمریکائی ها نیز بارها از آن خبر داده بودند.
 
مدتی پیش "پل رابرتس"، مشاور وزیر خزانه‌داری سابق آمریکا در مقاله ای که با عنوان «آیا ایرانیان معترض بخش دیگری از ارکستر انقلاب های رنگی آمریکا هستند؟" در نشریه "کانترپانچ" صراحتا از کمک های مالی گسترده آمریکا برای راه اندازی فتنه در ایران خبر داد.
این در حالی است که چندی بعد رئیس جمهور آمریکا با ارسال گزارشی رسمی ، اقدامات واشنگتن را در حوزه جنگ نرم علیه جمهوری اسلامی ایران در فتنه سال 88، برای کنگره و سنای آمریکا شرح داد.
باراک اوباما در گزارش خود که برای رؤسای کنگره و مجلس سنای آمریکا- نانسی پلوسی و جوزف بایدن- ارسال شده، شرح مفصلی از اقدامات ضدایرانی دولت خود در حوزه های مختلف ارائه کرده است. براساس گزارش اوباما، مجموعه این اقدامات تحت عنوان بندی به اصطلاح قانونی با نام بند 1264انجام شده است. براساس گزارش اوباما، محور اصلی عملیات کاخ سفید علیه ایران، نهادی دولتی به نام «شورای پخش مدیران» (BBG) است و شبکه خبر فارسی صدای آمریکا (PNN) و رادیو فردا است.
این در حالی است که به گفته وزیر اطلاعات حداقل 60 موسسه ویژه و تخصصی در حوزه براندازی دولت ها، در این فتنه نقش محوری داشتند و مستقیما از دولت آمریکا حمایت می شدند.
اما انتشار این اخبار هیچ گاه فتنه گران داخلی را به اندازه اظهارات اخیر آیت الله جنتی آشفته نکرده بود.البته علت این موضوع حداقل برای فعالان رسانه ای روشن است.
مهدی کروبی که تند ترین اظهارات را در واکنش به سخنان آیت الله جنتی نشان داد کسی است که در ماههای گذاشته تلاش کرده است به هر تقدیر و با بیان اظهارات تند و افراطی در صدر رسانه های سبز قرا ر گیرد تا با عرض اندام تبلیغاتی از ذهن های فراموش شده اصلاح طلبان بطور کلی حذف نشود.امروز اختلاف در ریاست جنبش سبز بین موسوی و خاتمی است و به کروبی کمترین توجهی نمی شود .
با این حال نگرانی کروبی از مورد مخاطب قرار گرفتن از سوی آیت الله جنتی کاملا بی مورد است.روشن است که منظور آیت الله جنتی و دیگر گزارشهای رسمی نهادهای اطلاعاتی آمریکا، کروبی و دوستانش نیست.نکته جالب این است که کروبی خود را جزء سران فتنه می داند.حال آنکه مردم، وی را تنها در قد یک خیالباف کهریزک و قواره ساده لوح سیاسی بیشتر نمی بینند.لقب سر فتنه برای کروبی بیشتر به یک شوخی شبیه است.کروبی با 300 هزار رای چطور می تواند یک سر فتنه باشد.دولت آمریکا روی آرای باطله کار می کرد قطعا پشتوانه مردمی بیشتری به دست می آورد.کروبی و دوستانش بیشتر بازیچه فتنه بودند تا سران فتنه که امروز از سخنان آیت الله جنتی اینچنین عصبانی شده است.اظهارات اخیر کروبی و خود را سر فتنه قلمداد کردن، آدم را به یاد آن حکایت شیرین می اندازد که نیروی انتظامی 2 نفر آدم معروف را به جرم بزرگی دستگیر کرده بود و غضنفری با مشاهده این صحنه به سرعت خودش را به این دو نفر رساند و شروع به داد و فغان کرد که ما 3 نفر را کجا می برید.حکایت کروبی هم بیش از این نیست.
آقای کروبی لازم نیست درباره یک میلیارد دلار توضیح بدهند.ایشان همان پولی که از شهرام جزایری گرفتند را جواب بدهند باقی را مردم قضاوت خواهند کرد.جای تکذیب یک میلیارد دلار نیست.مردم باور نمی کنند که برای کروبی بیش از دهها دلار هزینه شده باشد.
بدون شک آنچه در سخنان آیت الله جنتی بود حمایت های مالی آمریکا از فتنه و سران اصلی فتنه بود که البته بلا تردید سران اصلی فتنه در داخل کشور نبودند.اطلاعات جدید و اخبار مستند گویای آن است که آمریکائی ها با به کار گیری نهادها و موسسات و عوامل خود از مدتها و سالها قبل برای این فتنه برنامه ریزی کرده بود که البته برای رسیدن به این هدف عمال قابلی نیز در داخل کشور به کار گرفتند.

 

من مسیری را رفته ام که راه بازگشت ندارم

یکی از محکومان حوادث بعد از انتخابات ریاست جمهوری با مهدی کروبی دیدار کرده است.

،فرد یاد شده در این دیدار ضمن انتقاد ازرفتارهای کروبی خواستار پایان دادن وی به رفتارهایش شده و بر بازگشت وی به دامن نظام تاکید کرده است.
گفته می شود کروبی نیز در پاسخ گفته است:"من مسیری را رفته ام که راه بازگشت ندارم.همه پل های پشت سرم را هم خراب کرده ام.اگر این فعالیت ها راهم نکنم باید منتظر مرگ باشم چون هیچ روزنه ای برای من وجود ندارد.در ضمن کسی هم نیست که مرا تحویل بگیرد".
در ادامه این دیدار میهمان کروبی از اظهارات کروبی باردیگر انتقاد کرده و گفته است،شما بازهم دارید اشتباه می کنید ،این رفتارهای تند فقط سقوط شما را سریع تر می کند.
گفته می شود این دیدار با تاکید کروبی بر ادامه مسیر خود پایان یافته است.

 

دست های شیخ . . .

اگر در موتور جستجوی گوگل عکس های آقای کروبی را نگاهی بیاندازید حتما متوجه خواهید شد چرا تیتر این نوشته جمله بالاست .

مدتی پیش  می خواستم عکس های  میر حسین موسوی را به لحاظ نشانه شناختی تحلیل کنم تا به دکتر خانیکی عزیز _ او که همیشه برای همه دانشجویان و شاگردان اش دوست و معلم خواهد ماند _ ثابت کنم که اطرافیان آقای موسوی به لحاظ نشانه شناسی تیپ و شخصیت کمتر نسبتی را با تفکر اصلاح طلب نشان می دهند . گویا دکتر خانیکی خودش هم می دانست و کار به آنجا رسید که از ادامه تحلیل منصرف شدم.

اما این قضیه ادامه دار بود و ابژه بعدی تصویر های مهدی کروبی بر روی صفحه وب بود .مختصر اینکه می توان به چند مورد به صورت فهرست وار اشاره داشت .

1 . طرز قرار گرفتن دست ها

2. جهت قرار گرفتن دست ها

3. طرز چهره و حالت چشم ها و ابروها

البته این فهرست مختصر و ناقص است ، زیرا برای ارایه کاری علمی و تخصصی نیاز به متغیرها و نشانه های بیشتر و صد البته تحلیل رنگ ها و ترکیب آنها و . . است .

در این مجال کوتاه تنها می توان به همین سه مورد اکتفا کرد و ساده و مختصر ، خروار را با مشتی شناخت .

1 .  طرز قرار گرفتن دست ها :

چیزی که تقریبا در تمام عکس های آقای کروبی  وجود دارد و به عکس حرکت و ریتم می دهد طرز خاص دست های اوست که معمولا با نشانه تاکید یعنی با بلند کردن انگشت اشاره و مشت کردن سایر انگشت ها می تواند القا کننده حس اعتراض ، تاکید ، اشاره به موضوع یا شخصی خاص و بعلاوه می تواند خط فاصله ای باشد برای متمایز کردن خود از گروه یا شخصی دیگر . در عکس های آقای کروبی آنچه که به زعم من بیشتر نمود دارد  اعتراض و اشاره به موضوع یا شخص خاصی است که با ترکیب  این دو مورد می توان به معنای ضمنی این حرکت دست یافت . یعنی سوا کردن خود از تفکر و گروه دیگر که امتیاز منحصر به فردبودن و متفاوت بودن را برای کروبی به همراه دارد.

2. جهت قرار گرفتن دست ها :

در بیشتر عکس ها جهت دست به سمت بالاست . این مورد نیز می تواند بیانگر آن باشد که موضع و جبهه گیری کروبی به نسبت گروه حاکم و بالا دستی است بنابراین با توجه به نکات بالا ، کروبی در بیشتر سخنرانی ها و موضع گیری های خود سعی دارد تا خود را در جهت تقابل با گروه حاکم نشان داده و متمایز جلوه کند .

3 . طرز چهره و حالت چشم ها و ابروها :

چهره آشفته کروبی در بیشتر عکس های اش اولین چیزی است که توجه بننده را به خود جلب می کند . رنگ سرخ چهره و در هم کشیده شدن ابروها همراه با نگاه متمرکز و خیره کروبی به شنونده گان سخن های اش معانی بسیاری می تواند داشته باشد ، با این وجود برخی از آن معانی بارز تر و روا ترند.

ترکیب سه فاکتور مذکور می تواند نشان دهنده آگاهی  و تسلط بر مسایلی باشد که او می خواهد به مخاطب اش القا کند به علاوه با توجه به ترکیب تمامی مواردی که ذکر شد آنچه در وهله اول به دست می آید تاکید کروبی بر مسایلی است که بیان می کند این تاکید و تکرار آن در  عکس های مختلف می تواند به صورت ضمنی بازنمایاننده صداقت و صراحت گوینده در عین همدردی با مخاطب اش باشد .

به هر حال آنچه گفته شد برای مخاطب جستجوگر ایرانی می تواند ظاهر و روشن باشد زیرا با نکته بینی و توجه حداقلی نیز می توان تمام نکات مذکور را از سخنان و صدای کروبی در جلسات گوناگون بررسی کرد . تحلیل_ و به جاست در این نمونه بگویم توصیف _ نشانه شناختی عکس صرفا به دنبال تحلیل سریالی نشانه ها و تغییرات یا ثبات آنهاست کاری که با ادامه آن می توان تغییرات رویکردی و نگرشی مورد مطالعاتی را جستجو کرد . 

 

 

 

می‌خواهند با جوک شجاعت کروبی را مخدوش کنند!

به گزارش شبکه ایران، نشریه اینترنتی «پیک نت» وابسته به بقایای حزب توده که پسر عیسی سحرخیز از عوامل میدانی حوادث پس از انتخابات در این نشریه نقش مدیریت اجرایی را دارد با اشاره به جوک‌های ساخته شده درباره کروبی نوشت: عوامل کودتا با ارسال جوک‌های لری تلاش می‌کنند نظر مردم را نسبت به کروبی تغییر دهند و شجاعت‌های او را ساده لوحی جلوه دهند و این یک جنگ روانی است که علیه کروبی به راه انداخته‌اند. 

بنابر گزارش رسالت، پیک نت از هواداران جنبش سبز خواست اگر جوکی علیه کروبی برای آنها ارسال شد آن را به سرعت پاک کرده و برای سایرین نفرستند!
 
حمایت سایت هتاک به اسلام و انقلاب از عنصری مانند کروبی باید علامتی روشن برای نادرستی مسیر وی باشد و کروبی دریابد که چه رفتاری داشته که رسواترین رسانه‌های مخالف نظام و امام و انقلاب برای وی کف و سوت می‌زنند و او را برای مقابله با نظام و مردم مورد تشویق قرار می‌دهند!
 
گفتنی است روز گذشته حسین کروبی پسر مهدی کروبی رد مقام دفاع از نامه پدرش به هاشمی رفسنجانی تحت این عنوان که پدرم دلسوز هاشمی است و او باید  هر چه زودتر راه خود را تغییر دهد و به آغوش مردم بازگردد خطاب به کسانی که در مورد بیماری پدرش شایعه سازی می‌کنند گفته بود: پدر من لر است و به این سادگی‌ها مریض نمی‌شود. و هر روز صبح نیم ساعت ورزش می‌کند و لاز من که پسر او هستم سرحال‌تر است

 


موسوی و کروبی با تاخیر یک ساله اعلام برائت کردند .

موسوی و کروبی پس از شکست های پی در پی در مقابله با نظام با نهایت احتیاط کاری بخاطر ترس از ریزش ته مانده هوادارانش که در سال قبل شعار ها و اعمال ساختار شکنانه سر دادند طی یک سناریو از پیش طراحی شده و به تاسی از دیگر سران و محرکان فتنه صلاح را بر این دانشتد که فعلا از شعار نه غزه و نه لبنان کوتاه آمده و خود را به ظاهر همراه ملت نشان دهند .

موسوی و کروبی در این دیدار پس از بررسی راه های مختلف و با توجه به گزینه های پیش رو به صورت تلویحی و با تاخیر یک ساله و به سفارش دوستان اتاق فکر خود با توجه به اینکه عواطف عمومی با ملت ستم دیده فلسطین و لبنان موافق  است در تعدیل سیاست های   خود به ظاهر از شعار نه غزه و نه لبنان اعلام برائت کردند و پیام مشترکی را صادر نمودند :روز قدس تبلور حمایت مردم آزاده از ملتی مظلوم است که از سرزمین مادری خود رانده شدند و در خلال این مدت رنج ها و مشقت های بسیاری را متحمل گردیدند ملت مظلوم فلسطین علیرغم تصویب قطعنمامه های متعدد از سوی سازمان ملل متحد و عدم تمکین رژیم اشغالگر هنوز نتوانسته حق طبیعی خود را کسب نماید.

موسوی و کروبی برای کسب وجه و با چهره ای متفاوت از سال قبل  گفتند:روز قدس تبلور حمایت مردم آزاده از ملتی مظلوم است که از سرزمین مادری خود رانده شدند و در خلال این مدت رنج ها و مشقت های بسیاری را متحمل گردیدندحمایت از مسلمانان و ملت های مظلوم بویژه ملت فلسطین همواره مورد توجه ملت بزرگ ایران و امام خمینی بوده است.